Home Sport 1.HNL: Rijeka – Istra 1961 2:0

1.HNL: Rijeka – Istra 1961 2:0

337
1

U borbenom ali i nesadržajnom susjedskom riječko-istarskom derbiju Rijeka je golovima Štroka i Križmana došla do vrijedna tri boda. ‘Bijeli’ u trenerskom debiju Nenada Gračana nisu oduševili ali navijači ipak mogu biti zadovoljni budući je konačno prekinuta crna rezultatska serija. U susret su nešto bolje ušli Istrijani koji su kontrolirali situaciju na terenu u prvom dijelu prvog poluvremena. Ipak, krajem poluvremena do vodstva dolaze Riječani. Hrvoje Štrok se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu nakon ubačaja iz auta i s 13 metara pogodio donji lijevi kut – 1:0.

U drugom poluvremenu gledamo uglavnom bitku na sredini terena bez prevelikih opasnosti po oba vratara. Glavna uzbuđenja dogodila su se u samom finišu susreta. Prvo je u 89. minuti sudac dosudio dvojbeni kazneni udarac nakon pada Križmana u šesnaestercu zeleno-žutih, a Fernandez s bijele točke pogodio – stativu. Iskupio se ponajbolji igrač u ‘bijelom’ dresu u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je ispremiješao obranu gostiju, servirao loptu za Križmana, kojem nije bilo teško postaviti konačan rezultat – 2:0. (dš)