Home Sport 1.HNL: Rijeka – Zagreb 3:1

1.HNL: Rijeka – Zagreb 3:1

967
0

Nogometaši »Rijeke« svladali su na Kantridi »Zagreb« u utakmici što je odigrana u sjeni propaloga transfera Anasa Sharbinija u »Dinamo«. Riječki nogometaši silno su se trudili dokazati da momčad može pobjeđivati i bez Sharbinija, a predsjednik riječkoga prvoligaša naslušao se jasnih poruka (Vanja, odlazi) i pogrdnih izraza (J… te Mamić) gnjevnih riječkih navijača.

Utakmica je odlučena u 58. minuti kada je Oršulić naivno napravio prekršaj na Štroku za drugi žuti karton, a Parlov zbog prigovora natjerao Kovačića još jednom visoko podignuti u vis crveni karton.

Riječani su dobili rijedak privilegij odigrati više od pola sata s dvojicom igrača više i nakon samo dvije stekli rezultatsku prednost. Štrok je osujetio Hercegovo proigravanje rukom za Abdurahimija, presjekao loptu i sručio se s lijeve strane u gostujući šesnaesterac, a onda idealno vanjskim dijelom kopačke proigrao Gerca, koji je skrenuo loptu u donji lijevi kut nemoćnoga vratara »pjesnika«.

Točku na »i« u sudačkoj je nadoknadi stavio Fernandez s bijele točke, nakon što je Kreilach iznudio prekršaj u dvoboju s Jugovićem. Matko (69′), Štrok (72′), Pamić (87′) i Landeka (90′) mogli su okruniti brojčanu nadmoć s još pokojim pogotkom u Hercegovoj mreži, ali tribine podno stijena su nakratko utihnule kada je Pavlović u 85. minutin iskoristio Manceov izlet u prazno i odahnule kada je lopta poslije njegova udarca glavom odskakutala pored desne vratnice.

U šestoj minuti solo-prodor Štroka završio je udarcem, poslije kojega je Herceg prvi put morao ozbiljnije intervenirati. Minutu kasnije Štrok je na desnoj strani gostujućega šesnaesterca pao u duelu s Pejićem, ali se Kovačić nije oglasio. U devetoj minuti puhnuo je u zviždaljku i pokazao na centar. Fernandez je iskosa sa lijeve strane nadomak šesnaesterca Zagrepčana izveo slbododan udarac, poslije kojega je Herceg u ravni prve vratnice nespretno reagirao i darovao loptu Budicinu koji je iz blizine lakoćom zatresao mrežu – 1:0.

Dvije minute kasnije Štrok je mogao povećati vodstvo »bijelih«, omaleni domaći veznjak je na lijevoj strani gostujućega šesnaesterca »okrenuo« Pavlovića, ali završnome udarcu nije bilo preciznosti. Mreža se tresla, ali s vanjske strane. Onoga trenutka kada je pomoćni sudac Kučina prekinuo Gercov bijeg signalizirajući vrlo sumnjivo zaleđe, Riječani su prestali napadati, a »pjesnici« sve češće počeli koristiti komotan pristup domaćih nogometaša uslijed povoljnoga rezultata.

U 32. minuti Matko je pogriješio odigravajući dupli pas s Turkaljem, Abdurahimi ukrao loptu i dobio obilje slobodnoga prostora na lijevoj strani. Mladi gostujući napadač sručio se prema riječkom šesnaestercu, varkom iz igre izbacio Čaglja, a onda u izglednoj situaciji pucao snažno i neprecizno. Šest minuta kasnije Landeka je uklizao na loptu ispred Krstanovića, sudac Kovačić procijenio da je u startu bilo elemenata za prekršaj, a loptu na dvadeset pet metara od riječkih vrata namjestio Pejić. Nekoliko trenutaka kasnije Pejić je uhvatio Mancea na spavanju, a lopta odsjela u desnom donjem kutu – 1:1. Uskoro je Pejić (43′) još jednom stavio Mancea na muke, ali ovaj je put iz »slobodnjaka« pucao po sredini vrata pa je riječki vratar uspio paradom izvaditi loptu ispod grede. (novi list)