Angela Merkel protiv povećanja poticaja posrnulom gospodarstvu

Mar 29th, 2009 | Kategorija: Biznis

Njemačka kancelarka, Angela Merkel, upozorava najveće svjetske ekonomije na opasnost od daljnjeg upumpavanja državnog novca u oporavak posrnulog gospodarstva,  što bi moglo dovesti do neodrživog oporavka. 

U razgovoru za Financial Times uoči sastanka G 20 zemalja u Londonu, odbila je mogućnost daljnjeg stimuliranja gospodarstva državnim novcem, te naglasila kako u ovom trenutku Kina ima daleko više prostora za povećanje domaće potrošnje. “Ova kriza nije nastala zbog manjka likvidnosti nego zbog toga jer smo poticali ekonomski rast sa previiše novca”, izjavila je kancelarka, te dodala da to nije bio sustav koji osigurava održivi razvoj.

“Njemačka je u posljednje dvije godine poduzela korake u poticanju ekonomije u iznosu od 4,7% BDP-a, što dokazuje našu ulogu u potcanju svjetske ekonomije”, naglasila je Merkel. Odbacila je usporedbe sa  Kinom, te naglasila kako Kina ima puno više prostora za poticanje domaće potražnje zbog velikih rezervi, dok je Njemački fiskalni potencijal manji zbog  povećanog javnog duga koji je u odnosu na BDP veći i od javnog duga SAD-a.



    VEZANI ČLANCI
  1. Merkel: “Nećemo plaćati dugove Wall Streeta”...
  2. Zaba od 1.srpnja povećava kamate na kredite...
  3. Obersnel: Novi vozni red Autotroleja povećao, a ne smanjio standard...
  4. Iskon povećava brzine ADSL-a...
  5. Premijerka ponovila obećanja 3. maju...




Komentiraj članak


NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Rijekadanas.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija portala zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitatelj, prihvaćate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima. Nije dopušteno objavljivanje, slanje, razmjena i prenošenje informacija za koje posjetitelj zna ili pretpostavlja da su lažne, a čije bi korištenje moglo nanijeti štetu drugim korisnicima. Postupkom registracije korisnik prihvaća odgovornost za sve aktivnosti uzrokovane uporabom servisa komentara portala Rijekadanas. Korisnici koji smatraju da su u rubrici komentari izneseni lažni podaci mogu se obratiti na info(at)rijekadanas.com te će slučaj odmah biti razmotren. Rijekadanas poštuje privatnost svojih korisnika i posjetitelja portala. Svi podaci iz procesa registracije te ostali podaci o korisniku nisu dostupni trećoj strani. Podaci o korisniku neće biti dostupni trećoj strani osim u slučaju kada je takva obaveza regulirana zakonom.


© 2010 Rijeka Danas – riječki internet dnevnik
Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.
Naslovnica | Marketing | Impressum | Kontakt
Aktivnih korisnika: 22 / Arizona Landscaping - Internet Marketing - Debt Consolidation - Renegade Motorhomes