Home Sport Atlantic cup: Rijeka pobijedila Djurgardens i izborila finale

Atlantic cup: Rijeka pobijedila Djurgardens i izborila finale

201
1

Nogometaši Rijeke pobijedili su švedski Djurgardens 1:0 u drugom kolu Atlantic cupa i na taj način izborili finale u kojem će odmjeriti snage protiv češkog Jabloneca.

Rijeka je do pobjedničko gola stigla u 22. minuti. Mišić je sjajno odigrao za Ristovskog koji je preciznim ubačajem pronašao Andrijaševića u kaznenom prostoru – 1:0.

Rijeka je bila bolji suparnik u prvom dijelu. Veći posjed lopte nije možda realizirao velikim brojem prilika, ali izabranici Matjaža Keka dominaciju su ipak uspjeli okruniti.

Nakon početnog ispitivanja snaga u 14. minuti Ristovski je ubacio, švedska obrana kratko je izbila loptu do Mišića na rubu kaznenog prostora koji je dobro pucao, ali prizeman udarac otišao je pored vratnice.

Gosti su lijepu akciju izveli u 27. minuti, ali udarac Berntsena išao je ravno u Prskala. Djurgardens je ubrzo izborio i slobodan udarac u izglednoj poziciji, ali pokušaj Erikssona završio je u živom zidu.

U 39. minuti Ristovski je lijepo potegnuo s dvadesetak metara, ali lopta je otišla iznad grede

U drugom poluvremenu valja istaknuti pokušaj Gorgona u 53. minuti kojeg je zaustavio vratar Isaksson. Pokušaji švedskih nogometaša nisu u urodili s ozbiljnijom prilikom.

Na drugoj strani treba istaknuti odlične pokušaje iz slobodnog udarca Gorgona (72′) odnosno Mateija (79′).

U 83. minuti Gorgon se izborio za loptu na desnom boku, pronašao Mateija u kaznenom prostoru čiji je udarac blokirala švedska obrana.

Djurgardens je do najveće prilike stigao u 85. minuti nakon slobodnog udarca. Prskalo je izašao s crte, a brži je bio Augustinsson, ali udarac glavom otišao je pored gola.