Home Sport FOTO: Benko promašio zicera, Lyon se provukao na Gerlandu

1516
0

Nogometaši Rijeke nisu uspjeli prirediti iznenađenje na Gerlandu. U dvoboju trećeg kola skupine I Europske lige Rijeka je izgubila kod Lyona s minimalnih 1:0.

Rijeka se dobro nosila s favoriziranim Lyonom, ali je na kraju ipak pokleknula. Nakon tri odigrana kola Rijeka je na začelju ljestvice sa samo jednim bodom.

Nakon početne inicijative Lyona, prvu opasniju priliku imala je Rijeka u petoj minuti. Mate Maleš pucao je s 20-ak metara, a vratar Lyona Anthony Lopes je krajnjim naporom uspio odbiti loptu.

Lyon je uzvratio brzam akcijom u devetoj minuti. Jimmy Briand izvrsno je uposlio samog Alexandrea Lacazettea na lijevoj strani, no igrač Lyona si je dao predugo dodavanje te je Ivan Vargić uspio izbiti loptu. Zbog simuliranja kaznenog udarca Lacazette je kažnjen žutim kartonom. Samo dvije minute poslije nova prilika za Lyon. S 20 metara pucao je Clément Grenier, ali pored suprotne vratnice.

Nakon zatišja, u 33. minuti novi opasan pokušaj Greniera, ali Vargić je bio spreman na taj udarac. Pet minuta poslije Lyon je ponovno opasno zaprijetio. Lacazette je izvrsno ubacio s lijeve strane, a Briand i Grenier nisu uspjeli zahvatiti loptu. U 39. minuti Steed Malbranque se oslobodio čuvara i pucao s pet metara, ali tik pored vratnice.

Posljednjih deset minuta prvog dijela vidjeli smo velik pritisak Lyona, ali Rijeka je uspjela odolijeti. U posljednjoj minuti prvog dijela Lyon je još jednom zaprijetio, ali ovaj put iz slobodnog udarca s 30 metara. Grenier je izvrsno pucao, ali Vargić ponovno izlazi kao pobjednik.

Prvo poluvrijeme pripalo je nogometašima Lyona, ali Rijeka je uspjela sačuvati svoju mrežu netaknutom. Ipak, Riječani nisu ništa krealirali u fazi napada.

Rijeka je odlično krenula u nastavak. Već u trećoj minuti drugog dijela Kvržić je izvrsno ubacio u sredinu gdje je sam bio Leon Benko, no najbolji napadač Rijeke nije dobro reagirao glavom i lopta je završila pored vratnice.

U 56. minuti izvrsna akcija Lyona. Lacazette je dobio izvrsnu loptu kroz prostor i pucao sa sedam metara, ali Vargić izvrsno brani. No, samo minutu poslije slijedi velika prilika Rijeke. Zoran Kvržić je probio desnu stranu vratio loptu na rub šesnaesterca, a Mehmed Alispahić je iz voleja pucao tik pored vratnice.

U 67. minuti Rijeka je napokon pokleknula. Na izvrsno nabacivanje s lijeve strane najbolje je reagirao Grenier i sa samo pet metara poslao loptu iza Vargića za vodstvo Lyona.

U 82. minuti u igru je ušao Ivan Krstanović i Visoki napadač Rijeke odmah je bio u prilici. Nakon ubacivanja iz kuta, Krstanović je bio najviši, ali je loptu zahvatio ramenom te nije dobro pucao. U sljedećoj minuti novo nabacivanje za Krstanovića, ali u posljednji trenutak vratar Lyona izbio je loptu ispred napadača Rijeke.

Nakon primljenog pogotka, Lyon se malo povukao i Rijeka je bila sve opasnija, ali bez učinka.

Betis bolji od Guimaraesa

U drugoj utakmici ove skupine u Sevilli Betis je slavio protiv portugalske Vitorije Guimaraes s 1:0 pogotkom Vadilla u 50. minuti. Na ljestvici skupine vode Lyon i Betis sa po pet bodova, Vitoria ima četiri, a Rijeka je ostala na jednom bodu. U četvrtom kolu Rijeka 7. studenoga na Kantridi dočekuje Lyon.(HRT)