Home Sport Biciklizam: Miholjević odustao

Biciklizam: Miholjević odustao

3084
0

Španjolac Samuel Sanchez pobjednik je cestovne biciklističke utrke na Olimpijskim igrama u Peking, dok je od trojice hrvatskih biciklista najbolji plasman zauzeo Radoslav Rogina osvojivši 26. mjesto. Matija Kvasina je zauzeo 57. mjesto, dok je Vladimir Miholjević odustao.

Španjolac je 245 kilometara dugačku utrku koja je vožena u sedam krugova po 23.8 kilometara prošao za šest sati, 23 minute i 49 sekundi. Drugo mjesto u završnom šprintu je pripalo Talijanu Davideu Rebellinu, koji je danas proslavio 37-rođendan, dok je broncu osvojio Švicarac Fabian Cancellara.

Za Španjolca koji je ove sezone osvojio sedmo mjesto na Tour de Franceu ovo je svakako najveći uspjeh u karijeri. Na posljednjem svjetskom prvenstvu 2007. godine je bio sedmi, dok je 2006. godine bio četvrti. Do sada je slavio na utrci u Zurichu, te utrci Monjuic, dok je na utrci po Španjolskoj bio treći 2007. godine.

Na iznimno zahtjevnoj stazi s gotovo tri kilometara teškog uspona hrvatski biciklisti su dobro startali. Nakon 50 kilometara sva trojica su bila u skupini od 25 vozača koja se odvojila. Međutim 70 kilometara prije cilja glavna skupina je dostigla ‘bjegunce’. Nažalost, Vladimir Miholjević se prilikom jedne nizbrdice na zavoju sudario sa Slovencem Simonom Špilakom. Nakon pada je uspio odvoziti krug do kraja, no kako je kasnio više od osam minuta odustao je. (Sportske.hr)