Home Najnovije Budicin sa sirenom za Ivančićev prvi bod!

Budicin sa sirenom za Ivančićev prvi bod!

2820
2

Inter i Rijeka podijelili su bodove u derbiju začelja u kojem je Rijeka bila bolja u prvom, a domaći u drugom dijelu.

‘Bijeli’ su poveli svojim prvim ovosezonskim pogotkom u 27. minuti nakon odlične akcije Štroka i Landeke, poslije koje se Bodrušić sjurio u gostujući šesnaesterac te euro pogotkom rasparao mrežu Brašnića. Domaćin je svoju najbolju priliku propustio u 31. minuti kada je Sivonjić promašio stopostotnu priliku nakon asistencije Bule.

U drugom poluvremenu Rijeka bunkerom brani vodstvo što Inter koristi i dolazi do izjednačenja kada bivši ‘bijeli’ Bule u 70. minuti krasnim udarcem iz slobodnjaka poravnava za 1:1. Isti igrač je nakon prošle sezone u Rijeci iz neobjašnjivog razloga proglašen viškom, a večeras je bio najbolji igrač na terenu. Sudeći po dometima ostatka ekipe, itekako bi dobro došao treneru Ivančiću.

Očajna igra ‘bijelih’ u drugom dijelu dovodi domaće do pravog preokreta kada Kukec u 73. minuti iz još jednog slobodnog udarca postiže gol za 2:1.

I kada se činilo da će Riječani kući s novim debaklom, čast ‘bijelih’ spasio je Budicin glavom u posljednjoj minuti nakon što je slobodni udarac s 30 metara dobro izveo Landeka – 2:2!

U posljednjim trenucima, do tada nevidljivi Anas Sharbini, promašuje zicera s kojim su ‘bijeli’ nezasluženo mogli i do sva tri boda. (rd)

Inter – Rijeka 2-2 (0-1)
Stadion: ŠRC Zaprešić. Gledatelja: 700.

Strijelci: 0-1 Bodrušić (27.), 1-1 Bule (68.), 2-1 Kukec (74), 2-2 Budicin (90).

Sudac: Andrej Burilo (Osijek) 6,5. Pomoćnici: Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška) i Darko Novoselnik (Belišće).

Žuti kartoni: Bule (Inter), Ljubović, Turkalj (Rijeka).

Inter: Brašnić    6, Budimir        5,5, Iftić    6, Pecelj    6,5, Krznar    6, Grgurović    6,5, Cavrić    5 (od 46. Dodik    6,5), Bule    7 (od 81. Krišto    -), Gulić    5,5 (od 54. Jonjić    6,5), Kukec    6,5, Sivonjić    6

Rijeka: Radman    6, Ljubović    5,5, Turkalj    5,5, Budicin    6,5, Bodrušić    6,5, Landeka    5,5, Tapalović    6 (od 76. Ah. Sharbini    -), Štrok    6 (od 70. Pamić    -), Novaković    5,5, Škoro    6,5 (od 64. Križman    5,5), Sharbini An.    6