Home Sport Burcsa izbacio Kostrenjane

Burcsa izbacio Kostrenjane

1282
0

U prvom dijelu susreta nije bilo ”umiranja u ljepoti”, ponajviše zahvaljujući besprijekornoj taktičkoj disciplini i igri lišenoj ikakvog rizika. Vinkovčanima je zbog gostujućeg pogotka iz prve utakmice (1-1) startnih 0-0 bilo posve dosta za ulazak u polufinale, a Kostrenjani nisu željeli nikamo srljati, čuvajući ”nulu”, a ujedno i nadu da nekim pogotkom u kasnijoj fazi utakmice unesreće domaćina. Prvo poluvrijeme tako je proteklo u igri bez igre, ali i bez šanse. Tek je Radotić u dva navrata (27. i 41. minuta) udarcima iz daljine zagrijao tribine, a na drugoj strani Švrljuga je nakon udarca iz kuta tukao 30-ak centimetara pokraj vratnice. Premalo za prolaznu ocjenu…

Nastavak je bio konkretniji, a bolje su ga otvorili Mršićevi nogometaši. Opet je, kao i nedavno protiv Dinama, iznimno raspoložen bio Pavličić koji je primio loptu na rubu kaznenog prostora, povaljao po travi gostujuće stopere te uz pomoć jednog (Kolić ili Švrljuga?) od kojeg se lopta odbila i promijenila pravac, nadmudrio vratara Mancea.

Gosti su potom krenuli po izjednačenje do kojeg su došli u 74. minuti. Nakon udarca iz kuta Husić je izbio loptu glavom točno do Bošnjaka čiji bočni centaršut Radanić pokraj uspavane domaće obrane posprema u Burcsinu mrežu. U 84. minuti Siniša Tomić u kontranapadu je izbio sam pred Burcsu i propustio najveću šansu utakmice, vinkovački vratar bravurozno je obranio i odveo utakmicu u dramatično raspucavanje dodatnih jedanaesteraca.. I tamo je Burcsa briljirao, obranio udarce Švrljugi i Bošnjaku, te odveo svoju momčad u polufinale Kupa. (Jutarnji.hr)

Sudac: Krečak (Šibenik) 6,5. Pomoćnici: Ivanković (Split) i Krstičević (Ploče). Strijelci: 1-0 Pavličić (58), 1-1 Radanić (74, as. Bošnjak). Jedanaesterci: Švrljuga – Burcsa brani, 2-1 Milardović, Bošnjak – Burcsa brani, 3-1 Leutar, 3-2 Petrović, 4-2 Husić, 4-3 Petrović, 5-3 Pavličić. Žuti kartoni: Husić, Baraban (Cibalia), Petrović (Pomorac). Igrač utakmice: Davor Burcsa. Stadion HNK Cibalia. Gledatelja: 800.

Cibalia: Burcsa    7.5, Radotić    6, Mešić    6, Leutar    6, Medvid    6, Radas    6 (od 71. Babić    -), Milardović    6.5, Husić    6, Andričević    6 (od 78. Matić    -), Pavličić    7, Baraban    6

Pomorac: Mance    6, Kolić    6, Kurilić    6, Švrljuga    6, S. Tomić    6, Rukavina    6, Radanić    7, Bošnjak    6.5, Višković    6, Ž. Tomić    6 (od 60. Karabogdan    6), Mohorović    6 (od 90. Petrović    – )