Home Najnovije Dramatična završnica: Primorje uzvratilo Jugu!

Dramatična završnica: Primorje uzvratilo Jugu!

2722
1

U dramatičnoj drugoj utakmici finala Hrvatske u vaterpolu, Primorje je uzvratilo Jugu za poraz u prvoj utakmici pobijedivši u posljednjim sekundama rezultatom 11:10 (2:2, 2:3, 2:3, 5:2). Nakon izjednačene prve dvije četvrtine i velikog hendikepa za domaće nakon preranog isključenja Denesa Varge, Dubrovčani se u trećem dijelu odvajaju na dva gola razlike. Sve je mirisalo na reprizu prve utakmice, a kada je Sukno početkom posljednje četvrtine goste doveo na tri gola razlike malo je tko na bazenu očekivao fenomenalan preokret koji je uslijedio nakon toga.

Pogledajte dramatičnu 4. četvrtinu

U sjajnoj završnici Primorjaši s 4 gola potpuno preokreće utakmicu i dolazi do vodstva 10:9. Jug se vraća u susret novim golom za izjednačenje i 10:10, a Primorju ostaje tek napad tri sekunde prije kraja. Dovoljno za novu majstoriju Riječana! Loptu je u igru ubacio Daniel Varga direktno gađavši Paškvalinovu ruku koji pored zaleđenog vratara Juga pronalazi put u mrežu za konačnih 11:10 i neviđeno slavlje u i oko bazena. (rd)

Primorje – Jug 11:10 (2:2, 2:3, 2:3, 5:2)
Gledatelja: 1400.
Suci: Massimiliano Caputi i Stefano Pinato

Primorje EB: Car, Glavan, Paškvalin 2, Krapić 1, De. Varga, Franković, Tiškivski, Jelača 2, Da. Varga 2, Barać 1, Beltrame, Garcia 2, Brala, Krizman 1

Jug CO: Nižić, Vranješ, Sutić 3, S. Sukno 5, Joković, Seman, Marković, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud 1, Drobac, Obradović, Vićan, Šutalo

Igrač više: Primorje 8-3, Jug 11-5.
Peterci: Primorje 0-0, Jug 1-1.