Home Sport FOTO: Riječanima 5 medalja na prvenstvu Hrvatske za kadete i kadetkinje!

1561
0

Ovogodišnje posljednje državno prvenstvo održano je 15.10.2016.godine u Zagrebu u sportskoj dvorani Sutlinska vrela. Nastupilo je  je 355 natjecatelja iz 49  klubova Hrvatske.

Luke Viljušić jedan od najuspješnijih mlađih natjecatelja i talenta  osvojio je srebro u izrazito jakoj konkurenciji mlađih kadeta do 50kg, te time potvrdio svoj kontinuitet. Uz njega svakako treba istaknuti i Miu Rose Edmons koja je u kategoriji +70kg također osvojila srebro, te Lanu Šinko koja je u istoj kategoriji osvojila brončanu medalju. Lara Šušnić u kategoriji do 40kg osvojila je također brončanu medalju te time nastavlia svoj niz medalja sa državnih plasmana od prošle godine.

U konkurenciji mlađih seniora naš Dino Šušnić osvojio je odličan plasman osvojivši broncu u kategoriji do 60kg, također nastavivši kontinuitet odličnih plasmana i državnih odličja.

Treba istaknuti da smo bili vrlo blizu još 3 medalje, Deni Uršičić i Lino Brkić su u najjačoj i najbrojnijoj kategoriji mlađih seniora došli do borbe za medalje ali na žalost nisu uspjeli i osvojiti ih te su se morali zadovoljiti plasmanom od 5.mjesta. Mia Mira Rukavina u konkurenciji do 57kg, također je izgubila u borbi za medalju i tako osvojila 5. mjesto.