Home Sport HEP TURNIR: Utakmica Hrvatska-Slovenija 85-81

HEP TURNIR: Utakmica Hrvatska-Slovenija 85-81

315
0
HEP TURNIR @ Utamica Hrvatska-Slovenija, Opatija 12.08.2017 (c) Borna Ćuk #hepturnir #košarka

Hrvatska košarkaška reprezentacija ostvarila je pobjedu na otvaranju međunarodnog pripremnog turnira u Opatiji. Po atmosferi i žaru borbe više natjecateljskoj nego pripremnoj utakmici, izabranici Aleksandra Petrovića slavili su 85-81 u prepunoj dvorani Marino Cvetković. Već na samom početku dvoboja dalo se naslutiti kako će to biti vrlo zanimljiva i napeta utakmica. Slovenci su poveli 0-7, a Hrvatska zahvaljujući odličnom Šariću uspjeva pratiti Sloveniju i držati dostižan zaostatak. Na prvi odmor otišlo se sa zaostatkom 19-25. Ulaskom Žorića i buđenjem Bogdanovića Hrvatska je proigrala i uspjela povesti, a poluvrijeme je završilo s 46-45.

Slovenaca je u dvorani bilo gotovo kao i Hrvata. Atmosfera je u drugom poluvremenu bila još užarenija, a igra na terenu samim time i žešća. Hrvatska u zadnju četvrtinu ulazi vodstvom 67-63, no počele su se redati osobne i tehničke pogreške. Prve žrtve bili su Bender i Popović koji su s pet osobnih pogrešaka napustile teren već u prvim minutama zadnje četvrtine. Hrvatska igra je njihovim izostankom, stalnim prekidima i žestokom borbom malo pala te Slovenija drži egal i u zadnje dvije minute ulazi s minimalnim vodstvom od 77-78.

Na scenu u ključnom trenutku stupa Šarić koji je tijekom čitave utakmice bio naš najbolji pojedinac te skokovima i koševima dovodi Hrvatsku do vodstva i pobjede. Utakmica je završila rezultatom 85-81. Šarić je ubacio 25 koševa uz 15 skokova i 6 asistencija, dok je Bogdanović ubacio 23 koša. Opatijci i svi koji su došli mogli su uživati u odličnoj košarci i sjajnim potezima hrvatskih i slovenskih košarkaša, od kojih treba izdvojiti odličnog NBA igrača Gorana Dragića i Luku Dončića koji je zabio 27 poena. Iduća i posljednja utakmica Hrvatske je u ponedjeljak protiv Ukrajine.

Prije same utakmice Bojanu Bogdanoviću je uručena nagrada za najboljeg hrvatskog igrača godine po izboru Večernjeg lista. To mu je treća nagrada u posljednje četiri godine.