Home Sport Kvarnerska rivijera: Abuji naslov, Rijeka treća

Kvarnerska rivijera: Abuji naslov, Rijeka treća

2206
0

Nogometaši Abuje pobjednici su 63. izdanja Kvarnerske rivijere, dok je Rijeka osvojila treće mjesto. Abuja je u kišnom finalu pobijedila Domžale 2:0 i tako drugi put osvojila titulu, dok je Rijeka u utakmici za treće mjesto pobijedila Dinamo 3:2. Nagradu za prvo mjesto uručila je Snježana Mišković, članica Nadzornog odbora HNK Rijeka. Nagrada za najboljeg igrača pripala je Awuu Theophilusu Aondofi (Abuja), dok je najbolji strijelac Okonkwo Orji (Abuja) s pet pogodaka. Nagrada za fair play pripala je Domžalama, a priznanje za najmlađeg turnira 15-godišnjem Ibrahimu Yayayi koji je nastupio za Rijeku.
Abuja je u finalu bila kvalitetniji suparnik i na kraju zasluženo osvojila naslov, te tako nakon trećeg mjesta na Memorijalu Mladen Ramljak ostvarila novi veliki uspjeh. Protiv Domžala u finalu Abuja je zaprijetila u 11. minuti. Nakon kratkog odbijanca, Odunayo je pucao s ruba kaznenog prostora, ali Malnar je obranio pokušaj. Pet minuta kasnije Aondofa je izveo lijep solo prodor, ali udarac je otišao malo iznad grede. Pokušao je Orji s ruba kaznenog prostora u 22. minuti, a pogodak je stigao deset minuta kasnije.
Jedan od mnogih napada Abuje urodio je plodom kada je Aondofa pogodio s 15 metara – 1:0. Abuja je do kraja prvog poluvremena mogla i udvostručiti prednost. Abdullahi je u 33. minuti uputio lijep udarac s tridesetak metara, Malnar se dobro pomučio da ulovi loptu u skliskim uvjetima. Minutu kasnije uslijedila je kontra Abuje tri na dva. Abdullahi je u završnici pucao ravno u vratara Domžala. U 51. minuti vratar Malnar pokušao je brzo izbiti loptu, ali ona je došla do Abdullahija koji je s 40 metara pokušao iz prve prebaciti vratara Domžala, ali udarac je bio za malo neprecizan. Devet minuta kasnije Abuja je potvrdila pobjedu. Abdullahi je izveo korner, a najviše je skočio Orji – 2:0.
U utakmici za treće mjesto nogometaši Rijeke pobijedili su Dinamo 3:2. Riječki nogometaši ostvarili su odličan rezultat protiv kvalitetnog suparnika što je riječka publika na kraju nagradila pljeskom. Ujedno, izabranici Elvisa Brajkovića nisu dopustili da ih obeshrabri nesretan poraz u polufinalu.
Za pobjedu protiv Dinama dovoljne su bile tri minute. Naime, nakon što je prvih 40 minuta okončano rezultatom 1:1, Dinamo je poveo. U 52. minuti Bojan Knežević ušao je s lijeve strane u kazneni prostor, a Mikulica je uklizao. Sudac Linić pokazao je na bijelu točku, a upravo je Bojan Knežević bio precizan – 1:2.
I onda je stigao period riječke igre. Povratak je u 60. minuti najavio Ivan Blatančić lijepim udarcem s dvadesetak metara koji je završio iza vratara Dinama – 2:2. Samo dvije minute kasnije Turčin je osujetio jednu povratnu loptu i brzim šprintom prestigao braniče Dinama i postigao pobjednički pogodak – 3:2.
Inače, modri su poveli u 22. minuti. Zenko je gurnuo u šansu Majića koji je loptu provukao ispod Majkića – 0:1. Izabranici Elvisa Brajkovića uspjeli su izjednačiti do poluvremena. Turčin i Martinković odigrali su lijepi dupli pas i izbacili cijelu obranu Dinama i Turčin se našao oči u oči s vratarom Gujićem – 1:1.

Finale
Domžale – Abuja 0:2

RIJEKA Stadion Kantrida. Gledatelja: 300. Sudac: Domagoj Vučkov. Pomoćnici: Kezele i Radošević.
Strijelci: 0:1 Aondofa (32′), 0:2 Orji (60′).
Žuti karton: Hrovat, Bajrami, Ivkič (Domžale), Aondofa (Abuja).
DOMŽALE: Malnar, Rom, Bajrami, Hrček, Bizilj, Ivkić, Huč (od 70′ Božić), Kondič (od 70′ Pihler), Hrovat, Petric (od 78′ Jašaragić), Vrandečić (od 57′ Horvat).
ABUJA: Innocent, Yusuf, Odunayo (od 61′ Saleh), Kappe, Ayodeji, Orji (od 80′ Ojodomo), Aondofa, Kabiru, Oyindamola (od 80′ Okon, Abdullah (od 79′ Taiwo), Abdullahi (od 77′ Chukwudi).

Za treće mjesto
Rijeka – Dinamo 3:2

RIJEKA Utakmica za 3. mjesto: Rijeka – Dinamo 3:2 (1:1). Stadion Kantrida. Gledatelja: 300. Sudac: Marko Linić. Pomoćnici: Janković i Drašković.
Strijelci: 0:1 Majić (22′), 1:1 Turčin (32′), 1:2 B. Knežević (52′-11m), 2:2 Blatančić (60′).
Žuti kartoni: Yayaya (Rijeka).
RIJEKA: Majkić, Mikulica, Modrić, Bilić, Prpić, Martinković (od 74′ Baraba), Blatančić (od 68′ Svetić), Ćaćić, Šantek (od 58′ Yayaya), Turčin (od 80′ Rilov), Vizinger (od 79′ Šimunović).
DINAMO: Gujić, T. Knežević (od 41′ Špikić), Goić, Heber (od 37′ Đira), Majić, Zenko, B.Knežević, Kirovski (od 41′ Vukmanić), Đurić (od 71′ Radić), Soldo, Zirdum.