Home Sport LEN: AZ&PC Amersfoort – Primorje EB 6:15

LEN: AZ&PC Amersfoort – Primorje EB 6:15

1465
0

Vaterpolisti Primorja Erste banke uspješno su svladali i petu preprepku prvog kruga LEN kupa koji se ovog vikenda igrao u nizozemskom Amersfoortu. Posljednji protivnik bio je upravo domaći AZ&PC Amersfoort kojeg su Primorjaši rutinski odradili i slavili rezultatom 15:6 (1:1, 1:6, 0:5, 4:3). Domaćini su pružali otpor tek u prvoj četvrtini koja je završila neodlučeno nakon čega su Primorjaši ubacili u višu brzinu i riješili susret u dvije naredne četvrtine koje su dobili ukupnim rezultatom 11:1. Najefikasniji u redovima Riječana bili su Marin Beltrame s 4 i Alen Brala s 3 gola. Primorje EB u drugi krug ulazi kao prvoplasirana ekipa iz svoje skupine (ukupna gol razlika 85:31) pa će u drugom krugu biti nositelj svoje grupe. (dš)