Mandat Liste za Rijeku i AM-a 70 puta jeftiniji od HDZ-ovog!

May 20th, 2009 | Kategorija: Vijesti

Unatoč recesiji i najavljenim skromnijim kampanjama, na upravo održanim lokalnim izborima se nije štedilo. Prema očekivanju, u kampanju su najviše uložile financijski ‘najteže’ stranke poput HDZ-a i SDP-a, a pratiti su ih mogli jedino jedino tajkuni koji su im parirali nezavisnim listama. Procjenjuje se da su riječki SDP i HDZ na izbornu promidžbu potrošili po 4 milijuna kuna, a slijedio ih je PGS s oko 600.000 kn. Sve ostale političke opcije su teško pratile tako vrtoglave iznose što ne znači da neki nisu postigli lijepe uspjehe i bez milijunskih sredstava uloženih u kampanju. Kada se pogledaju iznosi uloženog novca po ostvarenom mandatu, ispada da su najneefikasniju kampanju imali HDZ-ovci koji su po ostvarenom mandatu u gradskom vijeću uložili čak 500.000 kuna. Slijedi SDP-ova koalicija koja je za 1 mandat u GV potrošila oko 220.000 kn i PGS koji je potrošio 200.000 kn za svaki od 3 osvojena mandata. Za razliku od ove tri financijski stranke, koalicija Liste za Rijeku i Akcije mladih je po mandatu potrošila svega 7.000 kn što znači da je vodila 70 puta efikasniju kampanju od HDZ-a ili 30-40 puta efikasnije ulagala sredstva od SDP-a ili PGS-a. (dš)

Tags: ,

    VEZANI ČLANCI
  1. Slavlje u stožeru Liste za Rijeku i Akcije mladih...
  2. Prednovogodišnje druženje SDR i Liste za Rijeku + neutralni doček rezultata predsjedničkih izbora...
  3. Pešut na skupštini Liste za Rijeku: Naš glavni grad je Rijeka!...
  4. Peticija Liste za Rijeku i Akcije mladih...
  5. Online anketa Liste za Rijeku o kandidaturi Rijeke za MI 2017...




8 komentara
Komentiraj članak »

  1. Vaš Predrag Blečić je najbogatiji kandidat za gradonačelnika prema objavljenoj kartici. Tko vam je kriv kada je škrt pa je vaša kampanja bila najjeftinija. Očito je vaš princip, odnosno, vaših čelnih ljudi: ne mogu sebi i drugima. Što bi tek bilo kada bi Blečić-po bogatstvu riječki Kerum zasjeo na vlast. Bio bi cijelo vrijeme u sukobu interesa, a sve bi to zamskirao riječkom trobojnicom. Pa nek se narod veseli.

  2. očito si ti nešto pobrko :-) na izborima nije cilj potrošiti novce nego osvojiti mandate. nekima za to treba brdo love, a pametnijima i efikasnijima puno manje. Sukob interesa je situacija u kojoj netko tko se nalazi u položaju od povjerenja (političar, odvjetnik, doktor, istraživač, direktor) ima konkurirajuće profesionalne i privatne interese. Objasni gdje si u ovoj situaciji pronašao Blečića pa mozemo nastaviti našu malu diskusiju.

  3. Brrrrrrrrrrrrrrr…koja lova, mogli smo imati pravi bazen na Kantridi ili slično……………

  4. Nije to osvojila Lista za Rijeku nego Akcija Mladih koja se 4 godine pojavljuje u medijima s raznim idejama, pitanjima i komentarima… Lista za Rijeku se ustvari prišlepala njima.

  5. Vi ko srbi sa bitkom na kosovu, od poraza pobjedu radite :)

  6. yebote kolko panike i jala, a samo dva vijecnika su u pitanju. sto ce tek biti kad budu dobijali više :-)

  7. Dobit ce kobasicari svoju porciju uskoro…za par dana :-D :-P

  8. ”Nije to osvojila Lista za Rijeku nego Akcija Mladih koja se 4 godine pojavljuje u medijima s raznim idejama, pitanjima i komentarima… Lista za Rijeku se ustvari prišlepala njima.”

    Zašto su onda prva dva kandidata na listi bila iz Liste za Rijeku…Akcija Mladih u Rijeci nije jaka kao u lovranu, opatiji i sl., svaka im čast, al ne vjerujem da bi uspjeli sami dobit 5% u gradu

Komentiraj članak


NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Rijekadanas.com. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija portala zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Kao čitatelj, prihvaćate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima. Nije dopušteno objavljivanje, slanje, razmjena i prenošenje informacija za koje posjetitelj zna ili pretpostavlja da su lažne, a čije bi korištenje moglo nanijeti štetu drugim korisnicima. Postupkom registracije korisnik prihvaća odgovornost za sve aktivnosti uzrokovane uporabom servisa komentara portala Rijekadanas. Korisnici koji smatraju da su u rubrici komentari izneseni lažni podaci mogu se obratiti na info(at)rijekadanas.com te će slučaj odmah biti razmotren. Rijekadanas poštuje privatnost svojih korisnika i posjetitelja portala. Svi podaci iz procesa registracije te ostali podaci o korisniku nisu dostupni trećoj strani. Podaci o korisniku neće biti dostupni trećoj strani osim u slučaju kada je takva obaveza regulirana zakonom.


© 2010 Rijeka Danas – riječki internet dnevnik
Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.
Naslovnica | Marketing | Impressum | Kontakt
Aktivnih korisnika: 31 / Renegade Motorhomes - Credit Card Consolidation - Debt Consolidation - Credit Consolidation