Home Sport FOTO: Oproštaj Rijeke od Europe

672
0

I drugu sezonu za redom, Riječani se od Europe opraštaju nakon prve dvije odigrane utakmice. Iako ‘bijeli’ od Istanbul Basaksehira nisu poraženi, ispadaju iz daljeg natjecanja zbog boljeg skora Turaka u gostima. Presudile su na kraju neiskorištene prilike napadača Rijeke ali i jeftini golovi koje je primila obrana. Rijeka je većim dijelom uzvratnog susreta bili bolja momčad ali i pokazala nemoć u samom finišu utakmice nakon što su Turci došli do drugog izjednačenja. Umjesto Europske lige, Rujevici će i ove sezone preostati prilično predvidljiva 1.HNL, a pred momčadi je prema svemu sudeći nova rasprodaja s obzirom na spuštenu ljestvicu ambicija.

Nogometaši Rijeke remizirali su protiv Istanbul Basaksehira 2:2 u uzvratnoj utakmici 3. pretkola Europske lige i na taj nisu uspjeli izboriti nastup u play-offu europskog natjecanja nakon što je prva utakmica u Istanbulu okončana 0:0. Bila je to prva europska utakmica na novom stadionu, a Rijeka je ujedno nastavila niz i 20 utakmica ne zna za poraz na Rujevici, ali u ovom slučaju to nije bilo dovoljno za prolaz.
Ključnim se pokazala 74. minuta kada je jednu loptu u prostor pokupio je Višća koji je izbio sam pred Prskala, zaobišao ga i poentirao – 2:2. Do tog trenutak činilo se da će riječka dobra igra biti nagrađena prolaskom u idući krug Europske lige.
Rijeka je dobro krenula u utakmicu. Prvo je Vešoviću nedostajalo malo da se u sedmoj minuti izbori za loptu u kaznenom prostoru i nađe u odličnoj poziciji za udarac.
Četiri minute kasnije bljesnuo je napad Basaksehira. Mossoro je gurnuo loptu za Višću koji se sjurio prema golu. Višći se, nakon nesupješnog pokušaja da proigra suigrača lopta odbila i njegov udarac s 15 metara prošao je uz vratnicu.
Uslijedila je velika prilika Rijeke. U 16. minuti turska obrana izbila je jedan ubačaj. Udarac Mišića s 20 metara završio je u nogama Gavranovića na 11 metara, ali udarac iz okreta otišao je pored gola.
Gosti su prijetili najviše po desnoj strani, ali nekoliko opasnih ubačaj je otklonila riječka obrana. I onda je stiga gol. Tomasov je brzo izveo out u blizini korner zastavice, je ubacio oštru loptu za Bezjaka koji je ostao sam u pet metara – 1:0!
Turska momčad povezala je redove, već dvije minute kasnije u velikoj gužvi u kaznenom prostoru Rijeke, napadači Basaksehira propustili su iskoristiti priliku.
Pogodak gostiju stigao je u 42. minuti. Nakon jedne izbijene lopte, Tekdemir je glavom vratio loptu u prostor Višći koji se sjurio u kazneni prostor i lobom matirao Prskala – 1:1.
Rijeka nije mogla poželjeti bolje otvaranje drugog dijela. U 51. minuti Gavranović je sjajno petom odigrao za Vešovića koji je srušen u kaznenom prostoru. Bezjak je bio siguran s bijele točke – 2:1. Uslijedilo je veliko slavlje na tribinama, koje je utihnulo u 74. minuti.