Home Sport Prijateljska utakmica: Rijeka – Krk 4:0

Prijateljska utakmica: Rijeka – Krk 4:0

1530
0

15134761_10154339951054177_189127750001490332_nNogometaši Rijeke pobijedili su Krk 4:0 u pripremoj utakmici odigranoj na Rujevici. Krk je pružao dobar otpor, te je na poluvrijeme uspio otići s početnih 0:0.
Prva prilika na utakmici pripala je Rijeci u osmoj minuti. Nakon slobodnog udarca, u gužvi lopta je došla do Gorgona koji je pucao preko gola.
Zatim je pokušao Andrijašević (14′) iz gotovo iste pozicije, a lopta je također otišla iznad grede.
U 20. minuti je uslijedio je pokušaj Mateija. S lijeve strane ušao je u kazneni prostor, ali udarac je otišao pokraj gola. Na prvi odgovor Krka čekalo se do 22. minute kada Fumićev ubačaj s lijeve strane odlazi malo iznad grede i odsjeda na gornjoj stani mreže.
Uslijedile su prilike Handžića, Mateija i Mišića, ali rezultat se nije mijenjao. U 38. minuti Nenadić je natjerao Prskala da se ispruži, ali i njegov udarac s lijeve strane iskosa odlazi pokraj gola.
Najbliži pogotku bio je Andrijašević u 42. minuti. Mišić ga je sjajno pronašao u kaznenom prostoru, a Andrijaševićev pokušaj glavom prošao je pokraj desne vratnice.
Rijeka je povela u 50. minuti. Handžić je srušen u kaznenom prostoru, s bijele točke precizan je bio Gorgon – 1:0.
Na 2:0 povisio je Matei u 56. minuti. Gorgon je primio loptu u kaznenom prostoru, ostavio ju za Mateija koji je mirno svladao Berkovića.
Treći pogodak djelo je Handžića u 67. minuti. Mišić je gurnuo loptu u prostor, a Handžić iz situacije jedan na jedan izlazi kao pobjednik – 3:0.
U 77. minuti Matei, svojim drugim pogotkom na utakmici, postavio je konača rezultat (4:0). Handžić se izborio za priliku, njegov udarac obranio je Berković, a odbijanac je pospremio Matei.
Zadnja prilika pripala je Rilovu koji se nakon pogreške obrane našao sam pred vratarom Jerčenovićem, ali vratar Krka izašao je kao pobjednik iz dvoboja.