Home Sport Primorje i dalje bez trofeja

Primorje i dalje bez trofeja

1575
3

U polufinalnoj utakmici Kupa Hrvatske u vaterpolu Jug je u Zadru u dramatičnoj utakmici izbacio Primorje rezultatom 9:9 (18:7). Susret je odlučen tek nakon devete serije četveraca. Nakon regularnog dijela finala prije finala završilo je 9:9, a nakon što u dva četveraca nije bilo golova, presudilo je bolje izvođenje peteraca. Nakon 18 nepogrešivo izvedenih udaraca s obje strane, junak susreta postao je rezervni vratar Juga Dalibor Perčinić koji je obranio peterac Nikoli Frankoviću.

nakon prve četvrtine koja je pripala Riječanima rezultatom 2:1, Dubrovčani preokreću rezultat i drugu četvrtinu dobijaju s 1:4. Iako su Jugaši imali i vodstvo od 6:3 početkom treće i 9:7 početkom četvrte četvrtine, Riječani se u finišu vraćaju i golovima Muslima i Denesa Varge i poravnavaju na 9:9. Pokazalo se na kraju uzaludno jer su izgubili na ruletu peteraca ostavši time bez još jednog trofeja kojeg su planirali staviti u svoje vitrine. (rd)