Home Sport Primorje i Primorjašice u finalu!

Primorje i Primorjašice u finalu!

1311
0

Uvjerljivom pobjedom protiv splitskog Jadrana, vaterpolisti Primorje Erste banke plasirali su se u finale hrvatskog vaterpolo Kupa! Riječani su bili bolji rezultatom 14:6 (3:2,4:2,5:2,2:0) pa će se u finalnoj utakmici sastati sa zagrebačkom Mladosti koja je u prvom polufinalnom ogledu pobijedila dubrovački Jug rezultatom 11:9. Susret se igra sutra s početkom u 15:45 u izravnom TV prijenosu.

Jadranaši su protiv Riječana jedino u prve dvije četvrtine uspijevali zadržati zaostatak od dva–tri gola razlike. Početkom treće četvrtine Primorjaši u četiri minute postižu 5 golova za redom i utakmica je definitvno bila riješena. U redovima Riječana najbolji su bili braća Varga i Garcia, a redovima Splićana vratar Kačić koji je svoju ekipu održavao na podnošljivom zaostatku. Zbog velike razlike u kvaliteti, trener Roje je rasporedio minutažu igrača čuvajući ih za sutrašnje finale.

Paralelno s muškom završnicom kupa igra se i ženska, a zaslugom vaterpolistica Primorja Rijeka ima predstavnika i u ženskom finalu! Primorjašice u odlučujućem susretu sutra u 13:30 igraju protiv vaterpolistica Bure. (rd)