Home Sport Primorje povelo 1:0 u finalu protiv Mladosti

Primorje povelo 1:0 u finalu protiv Mladosti

1130
0

U prvoj utakmici doigravanja za naslov vaterpolskog prvaka Hrvatske momčad Primorja EB pobijedila je zagrebačku Mladost s 13:7 (2:1, 4:3, 2:1, 5:2). Time su Riječani u seriji na tri pobjede poveli s 1-0.

Vaterpolisti Primorja najavili su ovim uspjehom da bi se nakon punih 76 godina mogli okititi naslovom državnog prvaka. Posljednji put im je to uspjelo još davne 1938. godine, kada su se zvali Viktorija.

Momčad trenera Ivana Asića, koja je ove godine već osvojila hrvatski Kup i naslov prvaka Jadranske lige, mogla bi prije odlaska na završni turnir Lige prvaka u Barceloni osvojiti i naslov prvaka Hrvatske. Zapravo svi poznavatelji vaterpola očekuju da će do naslova doći trokorakom, jer pomlađena momčad Mladost još nije dorasla u ovom trenutku vjerojatno najboljoj vaterpolskoj momčadi na svijetu.

Mladost je vodila samo na početku, a Primorju se opasno primaknula početkom treće četvrtine, kada je golom Milakovića smanjila na 6:5. Sve ostalo pripalo je domaćinima, a posebno četvrta četvrtina, kada su potpuno zagospodarili bazenom. Mladost nije uspjela zaustaviti sve zvijezde u sastavu Primorja, a i slabo je koristila prednost igrača više.

Druga utakmica finalne serije na rasporedu je u subotu, 10. svibnja u Zagrebu, a treća u srijedu, 14. svibnja u Rijeci. Termini nogućih 4. i 5. utakmica su 17. svibnja u Zagrebu i 24. svibnja u Rijeci.

Susret je odigran na plivalištu Kantrida, a sudili su pred 400 gledatelja Gomez i Savarese iz Italije.(HRT)