Home Sport VIDEO: Riječani do pobjede u 94. minuti!

1279
0

Rijeka je na svojoj Rujevici protiv Lokomotive prekinula crni niz u triler utakmici u kojoj su ‘bijeli’ preokrenuli rezultat, a do pobjede došli u zadnjim sekundama utakmice.

Kek je na teren poslao kombiniranu postavu čuvajući ključne igrače za Olympijakos idućeg utorka. Bio je to i odgovor trenera Rijeke na primjedbe dijela navijača prema kojima standardnu postavu rotira jedino u krajnjoj nuždi. Od početka su u prvoj postavi umjesto standardnih igrača na početku sezone istrčali Prskalo, Martić, Črnic, Đokovic, Punčec, Jelić i Matei.

I počelo je loše…Lokomotiva je u 16. minuti povukla kontru, Babić je uputio udarac, obrana nespretno reagirala, Doležal prihvatio poklon i gurnuo loptu za Majera kojem nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu – 0:1.
‘Bijeli’ nakon toga preuzimaju inicijativu, steže se obruč oko gola gostiju, a prijetnje po gol stižu ponajviše u režiji Mateija. Oštećeni su ‘bijeli’ u prvom dijelu za kazneni udarac kada je u izglednoj situaciji Vešović oboren s dvije ruke na nekoliko metara od gol crte.

I u drugom dijelu Rijeka ima inicijativu ali napadi ‘bijelih’ su jalovi i bezopasni. Vidio je Kek da je vrag odnio šalu pa je u tom dijelu vratio tri standardna igrača koji su utakmicu počeli na klubi – Hebera, Gavranovića i Mišića umjesto Martića, Jelića i Đokovića. Kompletirana Rijeka je stisnula goste. Igrala se prava victorija pred golom Lokomotive što je rezultiralo izjednačenjem u 81. minuti! Bradarić je opalio s 20 metara, Šemper uspio dotaknuti loptu, ali ona je na kraju ipak završila u mreži – 1:1!

Rijeka kreće po pobjedu i u 83. minuti Heber miješa obranu gostiju i donosi svojoj momčadi kazneni udarac! Loptu na bijelu točku stavlja Matei i puca – vrlo loše pa Šemper uspijeva ukrotiti udarac i svoju momčad ostaviti na korak do boda. I kada je isticala posljednja četvrta minuta sudačke nadoknade, a navijači se polako mirili s bodom, Bradarić u sjajnoj malonogometnoj minijaturi dodaje za Mateija koji zabija za veliko slavlje – 2:1!

Prevažna tri boda za nastavak prvenstva i atmosferu uoči uzvrata playoffa Lige prvaka.(dš)