Home Sport Riječani s desetoricom poraženi u Osijeku

Riječani s desetoricom poraženi u Osijeku

1170
0

Riječani su na stadionu u Gradskom vrtu poraženi rezultatom 2:1 u susretu u kojem su presudile odluke glavnog suca Strukana iz Splita. Prvo je već u 6. minuti prekršaj Župarića na Grezdi ‘nagradio’ crvenim kartonom, a u 55. minuti nakon kontakta Raspopovića i Bobana dosudio kazneni udarac za Osijek. Otegotna okolnost za Keka bile su i prinudne zamjene igrača. Nakon crvenog kartona, Acostya je u 14. minuti zamijenio Escoval, a ozlijeđenog Kvržića u 47. minuti Puljić. Mijenjao je Kek još i u 73. minuti kada je umjesto Grahovca ušao Capan.

Iako su igrali s igračem manje, na terenu se nije pretjerano vidjela brojčana nadmoć Osiječana osim u znatno većem posjedu lopte. Domaćin je propustio jednu veliku prigodu kada je Mioč, kojeg je pronašao Grezda, iz blizine pucao pored gola. Ipak, u 49. minuti Osijek dolazi do vodstva kada udarac Grgića dosta sretno odbijajući se od Sluge i Zute ulazi u mrežu – 1:0.

U 56. minuti Osijek povisuje na 2:0 iz spornog kaznenog udarca. Strijelac je bio Hajradinović.

I kada se činilo da je susret riješen, Pavičić je s ruba šesnaesterca opalio jednu povratnu loptu i ona se zakoprcala u mreži za smanjenje vodstva na – 2:1.

Krenuli su ‘bijeli’ nakon toga po izjednačenje. U jednom trenutku se u šesnaestercu našao čak i golman Sluga ali do kraja nisu uspjeli savladati obranu Osijeka.

OSIJEK: Malenica, Šorša, Škorić, Barać, Grgić, Mioč, Mudražija, Grezda, Hajradinović, Lopa, Boban.

RIJEKA: Sluga, Raspopović, Župarić, Punčec, Žuta, Bradarić, Pavičić, Kvržić, Acosty, Grahovac, Čolak.