Home Sport Riječkom AK ‘Srce’ za osobe s invaliditetom ekipni naslov prvaka Hrvatske!

Riječkom AK ‘Srce’ za osobe s invaliditetom ekipni naslov prvaka Hrvatske!

331
0

Atletičari atletskog kluba „Srce“ za osobe s invaliditetom iz Rijeke osvojili ekipni naslov prvaka Hrvatske na ekipnom prvenstvu Hrvatske, održanom 23. i 24. svibnja 2015. u Varaždinu. Atletičari Srca, su osvojili prvo mjesto u konkurenciji 13 klubova iz Hrvatske, te su po prvi puta preuzeli primat osvajanja državnog prvenstva atletskom klubu za osobe s invaliditetom „Agram“ iz Zagreba.

Za atletski klub „Srce“ su uz već afirmirane paraolimpijce Milku Milinković i Miroslava Matića, koji su u svojim disciplinama osvojili prva mjesta, nastupili još i perspektivne mlađe atletske nade u svojim kategorijama: Toni Družeta (prvo mjesto na 400 metara i na 1500 metara), Antonio Franko (prvi na 1500 metara), Miodrag Đaković (drugo mjesto u bacanju diska), Goran Kovačević (prvo mjesto u bacanju diska i drugo mjesto u bacanju koplja), Sanjin Marinović (treće mjesto u bacanju diska), Denis Kujaj (drugo mjesto na 100 metara i 400 metara), Međid Osmani (prvo mjesto na 800 metara i prvo mjesto u bacanju koplja), Muhamed Beriša (prvo mjesto na 400 metara i drugo mjesto na 800 metara), Davor Smajić (treće mjesto na 800 metara), Sara Babić (drugo mjesto na 100 metara i drugo mjesto na 400 metara), Kristijan Štefša (drugo mjesto u bacanju kugle i treće mjesto u bacanju koplja) i Dorotea Stiplošek (prvo mjesto na 100 metara i prvo mjesto na 400 metara).

Ekipu Srca vodili su treneri: Zvonimir Brozić i Nives Krošnjar.