Home Sport VIDEO/FOTO: Rijeka – Zadar 6:1

VIDEO/FOTO: Rijeka – Zadar 6:1

1898
0

Novu pobjedu ‘bijelih’ na Kantridi obilježila je prava golijada u prvom poluvremenu, hat-trick Moisesa, oproštaj Brezovca i golčina Cvijanovića koji će ga očito dostojno zamijeniti. Počelo je već u 13. minuti. Sjajna bijela akcija krenula je sa sredine terena odakle je Brezovec dubinskom loptom prebacio obranu Zadra i uposlio Marina Leovca. Na oštar ubačaj lijevog braniča bijelih na drugoj vratnici dočekao je Andrej Kramarić i svladao Matkovića u 13. minuti – 1:0. Međutim, umjesto da ‘bijeli’ povećaju vodstvo preko prilike Moisesa, samo tri minute kasnije Zadar poravnava. Terkeš je primio dobru dubinsku loptu Pušića i iz blizine poentirao ispod Vargića za 1:1. Ipak, Kantrida nije dugo čekala na novo vodstvo koje se dogodilo već u 20. minuti. Sjajna akcija Rijeke za Ivana Tomečaka koji se ubacio iz drugog plana, iskoristio sjajno dodavanje Josipa Brezovca i odlično poentirao pored istrčalog Matkovića 2:1. U 30.minuti Ivan Tomečak je ubacio s desne strane, Moises dobro tukao glavom ali Matković je obio njegov udarac. U nastavku akcije lopta je došla do Jugovića koji povratnom loptom pronalazi Moisesa a ovaj sa sedam, osam metara pogađa za povećanje vodstva Rijeke 3:1. Samo šest minuta kasnije već je 4:1! Zlomislić je proigrao natrčalog Ivana Tomečaka koji se još jednom ubacio iz drugog plana i dobro vidio Moisesa koje je pravovremeno utrčao na drugu vratnicu i prsima s dva-tri metra ubacio loptu u mrežu. Do 85. minute mreže su mirovale, a onda je na scenu stupio Goran Cvijanović koji je šest minuta prije u igru ušao umjesto Brezovca ispraćenog ovacijama. Marin Leovac je ubacio loptu iz auta, a Cvijanović s linije sredine igrališta prebacio Matkovića za 5:1! Ali tu nije bio kraj. U 87. minuti Moises je primio loptu na sadam, osam metara od gola Zadra i mirno poentirao kraj istrčalog Matkovića za konačnih 6:1!