Home Sport VIDEO: Rijeka pregazila Hajduk i preuzela vrh ljestvice!

424
0

fotorihaNogometaši Rijeke pobijedili su Hajduk i zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice! Rijeka je slavila u Jadranskom derbiju,
produžila niz neporaženosti u ogledima protiv Hajduka i ujedno nastavila četverogodišnji niz bez poraza na Poljudu. Sve to začinjeno je činjenicom da se Rijeka nakon sezone 2010./2011. i osmog kola vratila na vrh prvenstva!
Rijeka je odlično ušla u utakmicu. Hajduk unatoč posjedu lopte, osim nekoliko ubačaja s desne strane, bio je potpuno bezopasan. Izabranici Matjaža Keka čekali su svoju priliku koju su dočekali u 28. minuti. Nakon jedne gužve pred golom Rijeke, bijeli su krenuli u kontru. Tomasov je sjajno gurnuo loptu za Bezjaka koji je izbjegao zaleđe, sam izbio pred Kalinića i poentirao – 0:1.

Hajduk je krenuo po izjednačujući gol, a Rijeka je do drugog gola zamalo stigla u 30. minuti kada je Kalinić loše reagirao na jednu loptu. Tomasov je pucao s lijeva iskosa, ali Bilyy je izbio loptu s crte. Drugi gol stigao je u 41. minuti. Rijeka je izborila slobodan udarac na 20 metara, Tomasov je potegnuo i matirao Kalinića – 0:2.

Hajduk nije uspio ni pritisnuti na otvaranju drugog poluvremena, a Rijeka je zabila treći gol. Tomasov je krenuo u kontru, njegov udarac odbio je Kalinić, a Balaj odbijanac gurnuo u praznu mrežu – 0:3!