Home Sport VIDEO: Zadar – Rijeka 0:2

1333
0

Nogometaši Rijeke pobijedili su Zadar rezultatom 2:0 i desetu prvenstvenu utakmicu u nizu ostali neporaženi. Iako lišena svakog rezultatskog imperativa, momčad Matjaža Keka odigrala je pametnu utakmicu u kojoj je stvorila nekoliko izrazitih prilika i na kraju zasluženo slavila.
Prilike pred golom Zadra počele su se redati od treće minute kada je Tomasov lijepo poslužio Bradarića čiji je udarac s desetak metara odsjeo na vratnici. Već u osmoj minuti Mišić i Jugović su pripremili lijepu priliku za Tomasova koji je s 15-ak metara pucao zamalo pored gola. Nova velika prilika rastrčanih Riječana stigla je u 33. minuti, Balaj i Tomasov su sada izigrali obranu domaćina ali Jugović u srcu kaznenog prostora nije uspio dobro zahvatiti loptu. I kada se činilo da Rijeka neće naplatiti brojne prilike vodeći pogodak je došao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Vedran Jugović je primio loptu na desnoj strani i prizemno ubacio za Balaja koji s desetak metara matira Gluića – 0:1.

Potvrda riječke pobjede došla je u drugom poluvremenu, u 63. minuti Tomasov je izveo udarac iz kuta i dobro naciljao Mirala Samardžića koji je utrčao na drugu vratnicu i s dva, tri metra pogodio mrežu Zadra za potvrdu riječke pobjede – 0:2.