Home Sport VIDEO/FOTO: Potop Rijeke na europskoj premijeri

VIDEO/FOTO: Potop Rijeke na europskoj premijeri

3571
0

Nogometaši Rijeke poraženi su od Aberdeena (0:3) u prvoj utakmici drugog pretkola kvalifikacija za Europsku ligu. Riječki nogometaši nisu imali svoju večer, na drugoj strani praktički sve što je požrtvovna škotska momčad uputila prema golu završilo je iza leđa Ivana Vargića.
Rijeka je u prvom poluvremenu bila bolja momčad, ali nedostajala je završnica. Najveću priliku u prvih 45 minuta za Rijeku propustio je Marin Tomasov. U devetoj minuti Leovac je s lijeve strane ubacio oštru prizemnu loptu, Tomasov je iz neposredne blizine pogodio vratnicu! Nekoliko minuta prije Moises je odlično odigrao za Tomasova čiji je udarac desnom nogom s osam metara otišao pored vratnice.
Rijeka je nastavila nizati udarce, Tomasov je pokušao iz slobodnog udarca (10′), Balaj s ruba kaznenog prosotra (15′). Tomasov je u 16. minuti izveo korner, Moises je lijepo pucao glavom, ali lopta je zavšila u rukama vratara Warda. Nakon što je izdržao početni nalet, Aberdeen je pokušao i napasti, ali bez prave prilike sve do prvog gola.

U devetoj minuti Leovac je ubacio prizemnu loptu, a Tomasov je iz neposredne blizine pogodio vratnicu!

U 38. minuti McGinn je izveo korner, Considine je bio najviši i glavom pospremio loptu u mrežu – 0:1. U 44. minuti Hayes je ubacio, a Pawlett ponovo zaledio Kantridu, no gol je poništen zbog zaleđa.

Rijeka je u drugom poluvremenu krenula po izjednačujući pogodak, ali umjesto gola stigao je hladan tuš. Logan je u 52. minuti ubacio dugu loptu, a Pawlett glavom pospremio loptu u mrežu – 0:2.

Nogometaši Rijeke nisu se predavali, ali jednostavno nije išlo. Na drugoj strani Aberdeen je u 75. minuti stigao do trećeg gola. Lešković je pokušao izbiti jednu loptu koja je došla do Logana. On je pronašao Goodwilliea koji ju je proslijedio do McLeana. Nogometaš Aberdeena bio je precizan u stopostotnoj situaciji – 0:3.
Riječka publika na kraju je pljeskom ispratila nogometaše Aberdeena. Uzvrat je na rasporedu 23. srpnja.