Home Sport FOTO: 7 golova za 500-tu pobjedu!

1478
0

Nogometaši Rijeke pobijedili su Inter 7:0 u utakmici 29. kola Hrvatski telekom Prve lige upisavši najuvjerljiviju pobjedu u prvenstvu ove sezone.

Bijeli su sjajno reagirali nakon poraza u Velikoj Gorici i odličnom igrom slomili zaprešićki sastav. Bila je to 900. utakmica bijelih u HNL-u i 500. pobjeda u svim natjecanjima od hrvatske samostalnosti.

Inter je odlično parirao Rijeci u prvih dvadesetak minuta, ali Rijeka je bila najbliže golu u 20. minuti. Puljić je izveo slobodan udarac, Kelava se dobro ispružio, ali vratnica je spasila Inter.

Zaprešićani su odlično stajali u fazi obrane, čekajući svoju priliku iz kontre. I onda je stigao pogodak Rijeke u 27. minuti. Rijeka je dugo kružila oko kaznenog prostora Intera. Murić je ubacio, Acosty iščeprkao loptu koja je na kraju došla do Halilovića. Uslijedio je precizan udarac sa 16 metara za vodstvo Rijeke – 1:0!

I kada se činilo da će Zaprešićani na poluvrijeme otići samo s pogotkom zaostatka, Rijeka je u četiri minute riješila pitanje pobjednika.

U 41. minuti Acosty je prošao po lijevoj strani i ubacio, Murić je pucao iz neposredne blizine. Lopta je pogodila Jasmina Ćelikovića u ruku i sudac Vučković pokazao je na bijelu točku. Da stvar bude gora za goste, Čeliković je zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Puljić je preuzeo odgovornost, Kelava je obranio prvi udarac, ali lopta se odbila do napadača Rijeke – 2:0.

Rijeka je osjetila priliku i još jače pritisnula. U 44. minuti Bosec je srušio Acostyja u kaznenom prostoru i sudac Vučković pokazao je opet na bijelu točku.

Puljić je ovoga puta bio siguran iz prvog pokušaja – 3:0!

Ako je postojala ikakva sumnja u pobjedu Rijeke nakon uvjerljivih 45 minuta, bijeli su dodatno podebljali konto već na otvaranju drugog dijela.

Već u 48. minuti Murić je ubacio iz kornera, Puljić je dotaknuo loptu i Acosty iz blizine pospremio loptu u mrežu – 4:0.

Deset minuta kasnije već je bilo 5:0, Pavičić je namjestio nišanske sprave i udarac s 18 metara završio je mreži Intera – 5:0.

Rijeka je nastavila pritiskati, Murićev udarac, nakon asistencije Puljića, u 60. minuti prošao je pored vratnice.

Opasni su bili udarci Puljića (69′), Murića (71′), te Halilovića (77′), ali Inter je uspio sačuvati mrežu.

I onda je stigla završnica i dva pogotka Jakova Puljića. Prvo je u 88. minuti Kvržić lijepo prošao i ubacio, Puljić je poentirao za 6:0 i hat-trick.

I onda je samo dvije minute kasnije stigao do četvrtog gola na utakmici i 14 pogotka u prvenstvu ove sezone – 7:0.