Home Sport VIDEO: Bez golova na Rujevici, Rijeka promašila penal u 90. minuti!

2257
0

Nogometaši Rijeke i Intera podijelili su bodove u 10. kolu MAXtv Prve lige odigravši 0:0. I drugi prvenstveni susret ove sezone između Rijeke i Intera završio je tako bez golova, a Rijeka je propustila priliku bodovno se izjednačiti s Dinamom. Bila je to ujedno šesta uzastopna utakmica Rijeke bez primljenog gola.Najveću priliku Rijeka je imala u 90. minuti. Komorski je udario s leđa Bezjaka koji je pokušao pucati glavom. Bradarić je preuzeo odgovornost, ali Posavec je pogodio stranu i obranio pokušaj s bijele točke!

Tridesetak sekundi kasnije Močinić je pucao, lopta se od grede odbila u travnjak, a Riječani su tvrdili da je lopta prešla gol liniju. Suci su ostali nijemi.

Rijeka je dominirala u prvom poluvremenu, ali nije uspjela zatresti mrežu. U prvom planu bili su pokušaji s poludistance. Balajev pokušaj s 18 metara u devetoj minuti obranio je Posavec, dvije minute kasnije Filip Bradarić potegnuo je iz slobodnog udarca, ali vratnica je spriječila gol! Uslijedili su pokušaji s poludistance, Ivan Močinić i Marin Tomasov u kratkom razdoblju nisu uspjeli naštimati nišanske sprave. U 30. minuti Bezjak je izbio pred vratara Intera i uspio gurnuti loptu kraj njega, ali gostujući braniči otklonili su opasnost. Tomasov je u 32. minuti pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta je opet otišla pored vratnice.
Najizgledniju priliku prvog dijela propustio je Balaj u 41. minuti. Bezjak i Močinić lijepo su izigrali suparničku obranu, te proigrali Balaja koji u izglednoj poziciji s 15-ak metara nije pogodio gol.
Rijeka je čvrsto krenula i u nastavak utakmice, ali braniči Intera nisu griješili i uspijevali su zatvoriti sve prilaze prema svom golu. Pokušaji Tomasova i Bezjaka nisu pronašli put do mreže, na drugoj strani Inter je dvaput zaprijetio. U 53. minuti Vargić kod istrčavanja nije dobro izbio jednu loptu, ali Lešković je bio na mjestu. U 56. minuti brza kontra Intera, ali završni udarac Čabraje nije predstavljao opasnost za riječka vrata.
Rijeka je imala sjajnu priliku u 64. minuti. Bradarić je izbacio Tomasova koji se našao u 100 postotnoj šansi. Tomasov je htio biti nesebičan i umjesto da puca, pokušao je proigrati Balaja koji je dolazio u trku, ali vratar Intera uspio je spriječiti da lopta dođe do napadača Rijeke. Pokušaji Vešovića i Leškovića također nisu pronašli put do mreže, kao ni dalekometni udarac Bezjaka u 77. minuti. Dvije minute kasnije Moises je pucao, Posavec kratko odbio, a Tomasov iz neposredne blizine nije uspio matirati vratara Intera. I onda je uslijedila infarktna završnica u kojoj Rijeka nije uspjela kapitalizirati prilike.

RIJEKA: Vargić, Ristovski, Lešković, Mitrović, Vešović (od 88′ Zuta), Maleš (od 59′ Lima), Močinić, Bradarić, Tomasov, Bezjak, Balaj (od 74′ Roshi)
INTER ZAPREŠIĆ: Posavec, Begić (od 46′ Hanžek), Šoljić, Mlinar, Blažević (od 84′ Ferreira), Čeliković, Čabraja (od 67′ Glavina), Komorski, Ćosić, Mazalović, Nestorovski