Home Sport Bišćanova Hrvatska korak do plasmana na Euro

Bišćanova Hrvatska korak do plasmana na Euro

107
0

Hrvatska U-21 reprezentacija je u Puli u prvoj utakmici play-offa za Euro pobijedila Dansku 2:1. Prvi gol je zabio Gabrijel Vidović u 9., a drugi Dion Drena Beljo u 38. minuti. Za Dansku je zabio Tengstedt u 59. minuti.

Hrvatska nije odigrala dobru utakmicu, ali je nakon prvih 45 minuta imala dva velika gola prednosti. No, u nastavku je igrala samo Danska. Hrvatska je nestala i s obzirom na prikazano, Bišćan mora biti jako sretan ovim rezultatom. Uzvrat je na rasporedu u danskom Vejleu 27. rujna. Bolja momčad iz dvije utakmice plasirat će se na Europsko prvenstvo. Završni turnir igrat će se iduće godine, a domaćini su Rumunjska i Gruzija.

Hrvatska počela idealno pa stala
Utakmica je počela idealno za mlade hrvatske nogometaše koji su poveli u devetoj minuti. Akciju je započeo i pogotkom zaključio Gabriel Vidović. Dobro ga je pronašao Čolina, a okružen brojnim suparničkim igračima Vidović je pronašao put do suprotnog kuta za 1:0 Hrvatske.

U većem dijelu ostatka prvog poluvremena Danska je bila dominantnija momčad koja je imala posjed i pokušavala izbrisati taj rezultatski minus, ali gosti i nisu mogli stvoriti pravu šansu. Štoviše, u 37. minuti je sijevnuo brzi kontranapad Hrvatske. Šego je napravio veliki dio posla, ubacio u šesnaesterac, a glavom je Dion Drena Beljo zakucao za 2:0 vodstvo.

Vrlo brzo nakon toga novu šansu je imala Danska, ali Daramy nije pogodio te se na odmor otišlo s velikih 2:0 za mlade hrvatske igrače.

U drugom poluvremenu Danska je stisnula još jače Bišćanove izabranike te se igra, skoro cijelo vrijeme, odvijala na hrvatskoj polovici. Prvo je zaprijetio Matthew O’Riley, inače najopasniji danski igrač, a u 58. minuti gosti su smanjili. Danski pritisak je nagrađen pogotkom Caspera Tengstedta za 1:2.

Izbornik Igor Bišćan tada je odlučio napraviti tri zamjene i tako prodrmati vidno umornu momčad. Ušli su Šimić, Hodža i Biuk, a pogotovo je ovaj potonji podigao energiju u hrvatskom sastavu. Uslijedile su i prve dvije šanse Hrvatske u nastavku susreta, no prvo Sučić nije najbolje izveo slobodni udarac, dok je potom Roko Šimić petljao u dobroj situaciji u kojoj se našao.

U samom finišu utakmice ponovno je Danska postala odlučnija u igri, zaprijetila je dva puta, ali se rezultat nije mijenjao te će mladi hrvatski nogometaši na uzvrat u Dansku s golom prednosti. Uzvratna se utakmica u Vejleu, također u 18 sati, igra idućeg utorka.

Dodatne kvalifikacije za Europsko prvenstvo U21 (prva utakmica):

Hrvatska U21 – Danska U21 2:1 (Vidović 9, Beljo 37 / Tengstedt 58)

Slovačka U21 – Ukrajina U21 3:2

Island U21 – Češka U21 1:2

Irska U21 – Izrael U21 (20 sati)

Previous articleMladić danima cijedio prišt, a onda je uslijedio šok: Gledao kako mu iz čela vade nešto što se migolji! (VIDEO)
Next articleStariji učenici u Biogradu prebili mlađeg (11), ravnatelj tvrdi da im cilj nije bio nasilje