Rijeka je započela zimske pripreme pod vodstvom trenera Radomira Đalovića u Čatežu, gdje je s momčadi otputovalo 31 igrač. Glavni cilj ovih priprema je uigravanje momčadi kroz tri pripremne utakmice protiv slovenskog Radomlja, austrijskog Sturma i GAK-a.
Đalović je izrazio zadovoljstvo dosadašnjim dijelom priprema, istaknuvši predan rad i sreću zbog izostanka ozljeda. Fokus je bio na fizičkoj pripremi i ispravljanju detalja koji su bili slabiji u prvom dijelu sezone.
- “Dečki su radili odlično, ispunili sve zahtjeve. U Čatežu ćemo se usmjeriti na uigravanje linija i isprobavanje igrača s manjom minutažom,” izjavio je Đalović.
Popis igrača za pripreme
Na popisu igrača koji su krenuli u Čatež nalaze se brojna poznata imena, uključujući novog stopera Milu Škorića, bivšeg kapetana Osijeka, za kojeg Đalović vjeruje da će biti veliko pojačanje za momčad.
Popis igrača:
Niko Vučetić, Martin Zlomislić, Vito Kovač, Aleksa Todorović, Lovro Kitin, Bruno Goda, Stjepan Radeljić, Mile Škorić, Noel Bodetić, Bruno Burčul, Ivan Smolčić, Mladen Devetak, Ante Majstorović, Niko Janković, Dejan Petrovič, Toni Fruk, Amer Gojak, Lukas Murica, Lindon Selahi, Silvio Ilinković, Andro Babić, Bruno Bogojević, Marco Pašalić, Nais Djouahra, Gabriel Rukavina, Dominik Thaqi, Dominik Dogan, Šimun Butić, Stipe Perica, Nikola Medojević i Petar Raguž.
Kraća pauza i pripreme
Ove zimske pripreme razlikuju se od prijašnjih zbog kraće pauze, ali Đalović ističe da to nije značajno utjecalo na plan rada.
- “Igrači su u pauzi radili individualno, što nam je omogućilo da brzo nastavimo gdje smo stali,” naglasio je trener.
Poseban naglasak stavljen je na unutarnje rezerve momčadi, isprobavajući igrače koji su imali manju minutažu u prvom dijelu sezone. Prema riječima trenera, neki od njih pokazali su potencijal za značajniju ulogu u nastavku prvenstva.
Dolazak Škorića i praćenje tržišta
Dolazak Mile Škorića zamijenio je odlazak Galešića na stoperskoj poziciji. Đalović je pohvalio Škorićevu profesionalnost i iskustvo u HNL-u, ističući njegovu važnu ulogu za momčad.
- “Škorić je veliko pojačanje, uklopio se odlično. I dalje pratimo tržište i reagirat ćemo ako naiđemo na kvalitetnog igrača koji može poboljšati momčad,” dodao je Đalović.
Veselje zbog skorašnjeg nastavka sezone
Prvenstvo se nastavlja za dva tjedna, a prva utakmica igra se pred domaćim navijačima. Đalović se nada da će Rijeka nastaviti u ritmu iz završnice prvog dijela sezone.
- “Radujemo se nastavku i prvoj utakmici pred našim navijačima. Nadamo se da ćemo nastaviti tamo gdje smo stali,” zaključio je Đalović.
Riječani u utorak igraju drugu pripremnu utakmicu protiv Radomlja, osmoplasirane momčadi slovenske Prve lige. Utakmica je na rasporedu u 14 sati.