Home Sport Đoković u suzama završio finale US Opena: Okrutni Medvedev ugasio Đokovićeve snove...

Đoković u suzama završio finale US Opena: Okrutni Medvedev ugasio Đokovićeve snove o povijesnom 21. Grand Slamu (VIDEO)

281
0

Najbolji tenisač svijeta Novak Đoković poražen je u finalu US Opena od Danila Medvedeva s 3:0 (6:4, 6:4, 6:4).

Meč na stadionu Arthur Ash trajao je 135 minuta.

Ovim porazom Đoković je propustio priliku za osvajanje 21. Grand Slam titule i karijere te se tako odvojiti od Rogera Federera i Rafaela Nadala.

U isto vrijeme, Đoković je propustio priliku da postane prvi igrač koji je osvojio kalendarski slem nakon 52 godine.

Ovom pobjedom Rus Danil Medvedev došao je do svoje prve titule na turnirima iz Grand Slam serije.

Ovaj meč je također potvrdila da se dan zna ujutro. Medvedev je u prvom gemu napravio break, a zatim ljubomorno čuvao prednost do kraja seta. Na kraju ga je osvojio sa 6 4.

Drugi set počeo je po želji Novaka. Pobijedio je u svom gemu, a zatim došao do tri vezane break lopte. Međutim, Medvedev se izvukao i iz ovoga, a potom je u petom napravio novi prekid. Kao i prvi, u drugom je ostao neumoljiv na svom servisu i ponovno osvojio set sa 6:4.

Početak trećeg seta izgledao je kao prvi set. Novaku je oduzeo servis, a prednost brejka je udvostručio u trećem gemu. Bilo je jasno da se meč bliži kraju, ali Novak ga je odgodio. Spasio je meč loptu na 2:5, a s tri vezana gema došao je do 4:5.

Tada smo vidjeli dirljiv prizor, kada je Novak plakao zbog podrške koju je dobio sa cijelog stadiona “Arthur Ash”.