Home Sport Dramatična završnica Kvarneru osigurala kvalifikacije

Dramatična završnica Kvarneru osigurala kvalifikacije

1163
0

Košarkaši »Kvarnera novog resorta« pobijedili su jučer u Zadru u dramatičnoj završnici »Borik Puntamiku«, ali nisu izborili ostanak već će morati igrati dodatne kvalifikacije, jer su Ligu za ostanak okončali na pretposljednjem mjestu. Zaključak je to najizjednačenije lige u Hrvata valjda od kada se igra košarka budući da je svih šest momčadi prvenstvo završilo sa po 30 bodova, odnosno sa po deset pobjeda i deset poraza!

»Kvarner« se sinoć u Zadru prometnuo u pobjednika izuzetno zanimljive utakmice odigrane u staroj i trošnoj, ali još uvijek bučnoj i neizmjerno romantičnoj dvorani u Jazinama. Prvi zaveslaj prema pobjedi Riječani su napravili u završnici treće četvrtine kada su došli na »plus 11« u 29. minuti nakon trice Mancea. No, Zadrani su se ipak pribrali i priuštili gledateljima infarktnu završnicu. Minutu i dvije sekunde prije kraja nakon trice su poveli 73:72 i podigli gledatelje na noge. Uzvratio je Spahija dvama uzastopnim poenima za 73:76, da bi 13 sekundi prije kraja Mrva promašio tricu za izjednačenje. Nakon što je Grbešić pogodio jedno slobodno bacanje, Spahiji je dosuđena tehnička pogreška na Deviću, koji je u dva navrata na drugoj strani iz četiri pokušaja pogodio dva slobodna bacanja. Nakon drugih penala, sedam sekundi prije kraja, Zadrani su uspjeli izboriti i loptu, no dvije sekunde prije sirene Dević je promašio čisti zicer zakucavši loptu ispod koša u obruč umjesto u koš! Spahija je promašio dva slobodna bacanja potom, no vrijene je isteklo, a Riječani su počeli slaviti pobjedu. S obzirom na ostale rezultate, da nisu došli do nje izravno bi ispali iz lige.

Prvo poluvrijeme bilo je u potpunosti izjednčeno o čemu svjedoči i krajnji rezultat 37:37. Mance je otvorio utakmicu tricom nakon čega su domaći preokrenuli rezultat na 4:3 u drugoj minuti, da bi »Kvarner« malo zatim imao 4:5. U tom ritmu igralo se do 11. minute kada su Zadrani serijom 7:0 pobjegli na najveću razliku poena (29:21). No, taj njihov plus bio je kratkoga daha i sredinom druge četvrtine »Kvarner« je poravnao rezultat. (novi list)