Home Sport Euroliga: Vougliameni – Primorje 8:10

Euroliga: Vougliameni – Primorje 8:10

497
0

U dvoboju skupine A vaterpolisti riječkog Primorja EB slavili na gostovanju u Pireju kod grčkog Vougliamenija također s 8:10 (3:2, 2:4, 2:2, 1:2). Iako su u Pirej došli bez ozlijeđenih Daniela Varge i Xavija Garcije, Riječani su zabilježili i drugu pobjede u skupini, zahvaljujući sjajno odigranoj drugoj i zadnjoj četvrtini, kada su slomili otpor Grka. U sljedećem kolu Primorje u Rijeci dočekuje još jednu grčku momčad Olimpiakos, koja večeras gostuje kod Budve.

Domaćini su bolje otvorili utakmicu, te su u drugoj četvrtini poveli s 4:2. No, tada je momčad trenera Zorana Roje u kratkom razdoblju postigla tri uzastopna pogotka, te time stigla i do prvog vodstva na utakmici 4:5. Primorje je nakon prvog dijela vodilo s 5:6, a u trećoj četvrtini se odlijepilo i na tri pogotka razlike, 5:8. Domaćini su s dva pogotka zaredom smanjili na 7:8, ali je riječka momčad opet pobjegla na tri razlike (7:10) i prelomila utakmicu.

Denes Varga je s tri gola bio najefikasniji u Primorju. Po dva pogotka dodali su Ivan Krapić i Petar Muslim, dok su Damir Glavan, Fran Paškvalin i Anđelo Šetka zabili po jedan gol.

Riječanima je ovo bila druga pobjeda u drugom nastupu, te su vodeći na ljestvici s maksimalnih šest bodova. (HRT)