Home Sport Future talents cup: Kadeti Rijeke nakon jedanaesteraca pobijedili Karpaty

Future talents cup: Kadeti Rijeke nakon jedanaesteraca pobijedili Karpaty

858
0

Kadeti Rijeke pobijedili su Karpaty Lviv iz Ukrajine nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca ukupnim rezultatom 5:4, nakon što je po završetku utakmice bilo 1:1. Rijeku u polufinalu očekuje ogled protiv Banika iz Ostrave u 13.30 sati.

U zanimljivom ogledu protiv Karpatyja, Kurbaša je postigao dva pogotka, najprije za izjednačenje, a potom i u ruletu jedanaesteraca. S bijele točke još su bili precizni Omerović, Zrilić i Braut, dok se u junaka susreta prometnuo Šušak s dvije obrane.

U 18. minuti Lviv je poveo. Melniychuk je ubacio u peterac s desne strane, a Sikan na prvoj vratnici skrenuo loptu u mrežu za 1:0.

Kadeti Rijeke imali su nekoliko izglednih prilika kroz utakmicu, ali stvari je na svoje mjesto vratio Kurbaša u 63. minuti. Sjajno se snašao u šesnaestercu nakon ubačaja i loptu pospremio za 1:1.

Rijeka je zaprijetila i u 48. minuti. Liber je dodao za Biškupovića, on proigrao Zrilića, ali vratar Horokh bio je spreman.

Najbolju priliku u prvom dijelu Rijeka je imala na otvaranju utakmice kada je Omerović dubinskom loptom proigrao Biškupovića, a njegov udarac je branič Karpatyja u posljednji trenutak skrenuo malo pokraj gola.