Hrvatska mlada reprezentacija uvjerljivo poražena od Švedske

36
0
images (30).v1

Nakon nekoliko dana od poraza od vršnjaka iz Irske u Vrbovcu, U-21 reprezentacija Hrvatske doživjela je novi poraz. U prijateljskoj utakmici odigranoj u Zaprešiću, mladi Vatreni izgubili su od Švedske rezultatom 5:2.

Prvo Poluvrijeme: Hrvatska Preokrenula Vodstvo Švedske

Švedska je povela već u 7. minuti golom Huga Bolina, no Hrvatska je uspjela preokrenuti rezultat do kraja prvog poluvremena. Luka Škaričić izjednačio je u 32. minuti, a Matija Frigan doveo je Hrvatsku u vodstvo golom u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Drugo Poluvrijeme: Dominacija Švedske

U drugom dijelu utakmice, Švedska je preuzela inicijativu i brzo preokrenula rezultat. Deniz Gul izjednačio je u 51. minuti, a dvije minute kasnije Bolin je svojim drugim golom doveo Švedsku ponovno u vodstvo.

Do kraja utakmice, Osijekov golman Franko Kolić nije mogao zaustaviti udarce Aimara Shera u 74. minuti i Jonasa Rouhija u 86. minuti, čime je Švedska osigurala uvjerljivu pobjedu od 5:2.

Pogled Prema Budućnosti

Ekipa pod vodstvom Dragana Skočića sada se okreće pripremama za kvalifikacije za Europsko prvenstvo, koje će započeti u rujnu. Ovi porazi u prijateljskim utakmicama ukazuju na potrebu za dodatnim radom i taktičkom prilagodbom kako bi se postigla bolja forma i rezultati u nadolazećim natjecanjima.