Home Sport JVL: Cattaro – Primorje EB 11:8

JVL: Cattaro – Primorje EB 11:8

911
0

Primorje EB je u 24. kolu Jadranske vaterpolo lige u Kotoru poraženo od ekipe Cattaro 11:8. Riječani su u susret ušli oslabljeni bez dva oboljela centra Vrkića i Krapića. S druge strane, očekivao se ispražnjen i umoran domaćin koji je prije samo nekoliko dana osvojio LEN Kup nakon produžetaka. Riječani su pali tek u posljednjoj četvrtini. Nakon dvije minute igre u posljednjoj četvrtini rezultat je glasio 7:7. Iako su Kotorani u samo minutu igre uspjeli ponovo pvesti s dva razlike, Glavan je četiri minute prije kraja uspio smanjiti na 9:8 i to je na žalost bilo sve od Riječana. Domaći su pitanje pobjednika riješili 1,14 prije kraja kada je junak pobjede nad Savonom, Filipović, zabio za 10:8. Konačni rezultat postavio je Krunac 11:8 (2:1, 4:3, 1:2, 4:2).

Bez bodova su ostala i dva konkurenta Primorju za 3. mjesto u domaćem play-offu Šibenik i Mornar koji više definitivno ne može stići Riječane. Dva kola uoči završetka lige, Primorje ima 3 boda više od Šibenika koji dočekuje drugoplasirani Jadran HN, a gostuje kod Mladosti. S druge strane, Primorjaši na Kantridi dočekuju Mladost, a u posljednjem kolu će u goste Jadranu HN. (rd)