Home Sport Kvarner Ligu za prvaka otvorio pobjedom!

Kvarner Ligu za prvaka otvorio pobjedom!

660
0

U prvoj utakmici 13. izdanja A1- Lige za prvaka Prvenstva Hrvatske za košarkaše Kvarner 2010 je na svom parketu u Rijeci svladao Šibenik s 81:72 (37:35).

Ove dvije momčadi već su se dvaput sastale ove sezone, a ovo je bila treća pobjeda Riječana, iako trener Vladimir Anzulović nije mogao računati na ponajboljeg igrača Juru Škifića.

No usprkos tom izostanku domaćini su uglavnom vodili, dok su gosti sustizali zaostatak. Tako je nakon prve četvrtine bilo 20:13, u 16. minuti 32:21, da bi Šibenčani nizom 11-0 izjednačili na 32:32.

Trica i zakucavanje Širka te polaganje Čakaruna odmah na startu drugog poluvremena donijeli su Kvarneru u 23. minuti prednost 44:35, činilo se da će se gosti napokon predati, ali oni su u četvrtoj minuti zadnje dionice došli na minimalan zaostatak (60:59), a dvije minute kasnije su i poveli (66:68).

Ključna je bila serija Kvarnera 7-0 za vodstvo 73:68 tri minute prije kraja susreta, nakon čega se gosti nisu uspjeli vratiti.

Najbolji kod pobjednika bili su Čakarun i Salamun s po 18 poena, a kod poraženih Bašić je zabio 16.(HRT)