Sport

Kvarnerska rivijera: Rijeka pobijedila Olimpiju i izborila četvrtfinale

Kadeti Rijeke pobjedom protiv Olimpije 4:0 u trećem kolu 66. izdanja Kvarnerske rivijere osiguravši tako plasman u četvrtfinale gdje ih u četvrtak (Stadion Mavrinci, 18.30 sati) očekuje Osijek.

Rijeka je odlično otvorila utakmica, Smolčić u četvrtoj, i Zrilić u 14. minuti bili su blizu gola.

U 26. minuti Olimpija je ostala s igračem manje nakon što je kapetan Olimpije Kričković zaradio drugi žuti karton zbog prigovora.

U 30. minuti Liber je sjajnom loptom pronašao Kurbašu, koji je iz prve taman dotaknuo loptu i prevario vratara Olimpije – 1:0.

U posljednjim minutama prvog dijela Omerović je na povratnoj pronašao Zrilića koji je s nekih osam metara pucao malo polraj vratnice.

U 46. minuti Kurbaša je postigao novi pogodak. Nakon ubačaja iz kuta, lopta se odbijala i došla do Kurbaše koji je snažno pospremio loptu pod prečku za 2:0.

Devet minuta kasnije Pintarić je ostavio za Bušnju koji je pucao sa ruba kaznenog prostora, ali ravno u vratara Jančigaja.

U 56. minuti Zrilić je povećao vodstvo, potegnuo je s dvadeset metara od gola i sjajno pogodio za 3:0.

Za konačnih 4:0 precizan je bio Bušnja u 67. minuti. Kurbaša je pucao s petnaestak metara, njegov udarac obranio je Jančigaj, ali samo do Bušnje koji je pogodio prazan gol.

Kvarnerska rivijera: Pobjede Venezije, Vinodola i Domžala

Nogometaši Pomorca izgubili su od Venezije (1:2) u utakmici trećeg kola skupine A 66. izdanja Kvarnerske rivijere, dok su Domžale i Vinodol upisali pobjede. Vinodol je slavljem protiv Udinesea osigurao drugi krug.

Venezia je u prvom dijelu propustila nekoliko sjajnih prilika, vratar Pomorca Nikola Vidovića sjajno je zaustavio pokušaje Pasqualata, te Ervaza. Ujedno, u 34. minuti Pasqualatov udarac glavom zaustavila je greda.

U 43. minuti Brambille je ostao sam u kaznenom prostoru, udarac glavom otišao je pored gola. I onda je Pomorac poveo.

U 45. minuti nakon kornera, Golić je sjajno pogodio glavom – 1:0. Venezia je krenula pritiskati, a u 68. minuti Kostrenjani su propustili priliku slomiti suparnika.

Satinović je povukao kontru i odigrao na Golića koji je ostao sam, ali njegov udarac obranio je vratar Venezije.

I onda je u 72. minuti Bance pucao iz kontakta, a sudac Cvijović je pokazao na bijelu točku iako je ostao dojam da je nogometaš Pomorac izbio loptu u korner. Pupa je preuzeo odgovornost i pogodio – 1:1.

U posljednjim trenucima utakmice, Venezia je uspjela doći do drugog pogotka i vrijedna tri boda.

Rezultati 3. kola, skupina A: Pomorac – Venezia 1:2, Olimpija – Rijeka 0:4. Skupina B: Rudar – Maribor 0:7. Skupina C: OŠK Omišalj – Domžale 0:4, Osijek – Gabala 1:1. Skupina D: Vinodol – Udinese 2:0, Dinamo – Budućnost 5:1.