Home Sport L’Equipe: Modrić se vidio jedino kada je primao svečani dres

L’Equipe: Modrić se vidio jedino kada je primao svečani dres

1049
0

Najugledniji svjetski sportski dnevnik, pariški L’Equipe, pisao je o remiju Francuske kod Hrvatske, 1:1 na Poljudu u drugom kolu skupine Lige nacija. “Francuska, aktualni pobjednik Lige nacija, zapela je u ovogodišnjem natjecanju jer nakon prva dva kola ima samo jedan bod. Poslije domaćeg poraza od Danske (1:2) na otvaranju, uzela je samo bod kod Hrvatske.

U Split je igrala potpuno ispremiješana momčad, pa je tako u odnosu na meč s Danskom prije tri dana u prvom sastavu ostao samo Tchouameni. Čak je i ovako zbrda-zdola skupljena ekipa mogla pobijediti u ludoj završnici utakmice”, piše L’Equipe i dodaje:

“Prvo poluvrijeme bilo je sterilno, ali je u njemu Francuska imala najbolje prilike. Kreirali su ih jedan za drugog Nkunku i Diaby. Jednom je obranio hrvatski golman, a drugi je zabio, no pri tome je bio malo u ofsajdu.

U drugom dijelu Rabiot je Francuskoj donio vodstvo, ali je onda Hrvatska izjednačila zahvaljujući penalu kojeg je Clauss skrivio u 83. minuti, tek što je ušao u igru. Zatim je utakmica postala luda s prilikama na obje strane. Dvije najbolje, u 76. i 88. minuti, upropastio je Griezmann.”

L’Equipe se osvrnuo i na igru najslavnijeg igrača na terenu: “Luka Modrić je daleko više nego tijekom utakmice bio vidljiv prije nje, kada je primio poseban dres povodom 150. nastupa za Hrvatsku, a cijeli stadion mu pljeskao.

Međutim, nakon toga je Realov playmaker jedva postojao na utakmici koja mu je došla na kraju iscrpljujuće sezone. Nismo vidjeli ništa od njegovog pregleda i kontrole igre. Ipak, bljesnuo je jednom ili dva puta. Konkretno, kada je pucao s lijeve strane nakon krasnog lažnjaka.”