Home Sport Mektić i Pavić donijeli pobjedu Hrvatskoj protiv Švedske!

Mektić i Pavić donijeli pobjedu Hrvatskoj protiv Švedske!

480
0

Hrvatska reprezentacija svladala je u 2. kolu Davis Cupa u Bologni Švedsku s 2:1 i stekla dobre šanse za plasman u završnicu.

Pobjednički bod donio je par Nikola Mektić-Mate Pavić, koji je sa 7:5, 6:3 svladao Mikela i Eliasa Ymera za 83 minute igre. Prvi bod Šveđanima osigurao je Elias Ymer 6:2, 7:6 (2) pobjedom protiv Borne Goje. Nakon toga je Borna Ćorić svladao Mikaela Ymera 6:4, 3:6, 6:3.

Mektić i Pavić protiv braće Ymer su došli do pobjede u dva seta. U prvom setu je hrvatski par gubio s 2:4, ali je odmah vratio izgubljeni servis, da bi kod 5:5 napravili break za dobitak seta. U drugom setu Nikola i Mate su poveli s 3:1, a meč su završili još jednim breakom za 6:3 i ukupno slavlje Hrvatske.

Hrvatska mora sada pobijediti Argentinu u subotu kako bi osvojila jedno od prva dva mjesta u skupini koja vode u završnicu, koja će se igrati krajem studenoga u Malagi. U petak u našoj skupini igraju Italija i Argentina.