Home Sport Mršav bod Rijeke protiv Intera

Mršav bod Rijeke protiv Intera

1101
0

Nogometaši Rijeke i Intera podijelili su bodove (1:1) u utakmici 7. kola Hrvatski telekom Prve lige.

Rijeka nije mogla zamisliti gore otvaranje utakmice. U prvoj minuti kontakt u skoku Mamuta i Punčeca u kaznenom prostoru Rijeke okarakterizirao je kao najstrožu kaznu za goste. Mamut je preuzeo odgovornost i pogodio – 0:1.

Trebalo je vremena da se Rijeka oporavi od šoka, udarac Puljića u 13. minuti s ruba kaznenog prostora otišao je preko gola.

Utakmica se “zakuhala” kada je Postonjski s dvije ruke s leđa, bez namjere da dođe do lopte, zaustavio Tomečaka.

Iscjepkana igra nije ostavljala puno mogućnosti, ipak u 31. minuti otključana su vrata Intera. U 31. minuti Murić je sjajno proigrao Gorgona koji je pobjegao obrani Intera, zaobišao vratara i zabio u svom 100. nastupu u dresu Rijeke!

U 41. minuti Rijeka je mogla do drugog gola. Puljić je ubacio, vratar Matković loše reagirao i ispustio loptu pred golom. Fernandez je bio najbrži, ali vratnica je spasila goste.

Samo dvije minute kasnije Tomečak je, u pokušaju da dođe do lopte u kaznenom prostoru Intera, dobio udarac u nogu, sudac Čuljak samo je odmahnuo rukom.

Rijeka je odlučno krenula u nastavak,

U 64. minuti Smolčić je ubacio, Puljić uspio primiriti loptu u kaznenom prostoru, ali udarac je blokiran i završio je u rukama vratara Matkovića.

Šest minuta kasnije, nakon lijepe akcije po lijevoj strani, otvorio se prostor za Puljića u kaznenom prostoru, ali udarac nije bio precizan.

U 74. minutin prilika za goste. Punčec se okliznuo u ključnom trenutku, Postonjski je došao do lopte i odlično pucao, ali Prskalo je sjajno reagirao.

Rijeka je stisnula u završnici, nakon opasnog ubačaja Tomečaka u 84. minuti, Acosty se našao u prilici, ali greda je spasila goste.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade visoka lopta u kazneni prostor Intera, Fernandez je spustio za Acosyja koji je u sjajnoj prilici pucao preko grede