Home Sport Olimpija i Maribor u finalu Kvarnerske rivijere!

Olimpija i Maribor u finalu Kvarnerske rivijere!

782
0

Nogometaši Olimpije i Maribora igrat će u finalu 66. izdanja Kvarnerske rivijere. Olimpija je u Žuknici nadigrala Osijek i s uvjerljivih 5:1 stigla do plasmana u završnicu, dok je Maribor u Labinu pobijedio Udinese 2:0.

Finale Kvarnerske rivijere na rasporedu je u nedjelju od 19, a utakmica za treće mjesto u 17 sati na stadionu HNK Rijeka.

Zapadni ulaz za posjetitelje i blagajana otvaraju se u 16 sati, cijena ulaznice je 20 kuna, za djecu do 14 godina 10 kuna. Vlasnici kompleta ulaznica za sezonu 2017./2018. imaju besplatan ulaz.

Olimpija je povela već na otvaranju utakmice, u šestoj minuti. Nikolovski i Pečar duplim su pasom izigrali obranu, Pečar je na povratnoj pronašao Nikolovskog koji je iz blizine pogodio za vodstvo 1:0.

Samo tri minute kasnije Pečar je povećao prednost. Nogometaš Olimpije potegnuo je sa sedamnaest metara i pogodio za 2:0.

Blizu pogotka Olimpija je bila u 15.minuti. Stojar je prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i na drugoj vratnici poslužio zaboravljenog Ivetića čiji je udarac otišao malo pokraj gola.

U 27. minuti zaprijetio je Osijek. Sušić je potegnuo kontru i pucao s ruba šesnaesterca, a lopta je otišla tik uz vratnicu.

Nova prijetnja Osijeka stigla je u 44. minuti. Sušić je pucao, lopta se od bloka odbila do Jančeka čiji je ubačaj u posljednji trenutak izbila obrana Olimpije.

U 49. minuti Pečar je još jednom povećao prednost. Stojar je prošao po desnoj strani i u petercu pronašao Pečara čiji udarac od bloka odlazi u gol za 3:0.

Četiri minute kasnije Petrović se upisao u strijelce. Na desnoj strani ponovo je nezaustavljiv bio Stojar, ušao je u kazneni prostor i poslužio Petrovića, koji je pospremio loptu u mrežu za 4:0.

Osijek je smanjio u 62. minuti. Nakon što je Ivetić u kaznenom prostoru igrao rukom, sudac je pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Sušić i sigurno realizirao za 4:1.

Konačan rezultat postavio je Kurež u 71. minuti. Oslobodio se čuvara i sjajnim udarcem s nekih dvadeset metara od gola matirao Dubrovića za 5:1.