Home Sport FOTO: Pobjeda Rijeke na premijeri, Murić kao Messi!

1904
0

Nogometaši Rijeke pobijedili su Varaždin 2:1 na otvaranju sezone, u prvom kolu Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je pobjedom zaplovila u prvenstvo, a gosti iz Varaždina pokazali su se kao tvrd orah za bijele.

Igrala se 57. minuta utakmice kada je Rijeka izborila slobodan udarac na dvadesetak metara. Robert Murić namjestio je loptu, sjajno potegnuo i mreža se još jednom zatresla – 2:1.

Bio je to trenutak koji je usmjerio utakmicu nakon što su gosti na poluvrijeme otišli s aktivnim rezultatom (1:1).

Na otvaranju drugog dijela Halilović je lijepo gurnuo za Čolaka koji je bio za malo prekratak pred vratima Varaždina.

Rijeka je pokušavala doći do pogotka, ali Varaždin se organizirano branio sve do 57. minute i još jednog sjajnog poteza Roberta Murića.

Varaždin se probudio nakon gola Rijeke i krenuo angažiranije ali bez pravih prilika. U 80. minuti Čolak se našao u dobroj situaciji nakon ubačaj s desne strane, ali Nevistić je ukrotio udarac.

Prvo poluvrijeme donijelo je dva prekrasna pogotka na obje strane. U sedmoj minuti Murić je primio loptu na 18 metara i sjajnim slalomom kroz obranu Varaždina stigao do peterca i poentirao – 1:0!

Bio je to početak iz snova za nogometaše Rijeke koji su imali još nekoliko dobrih situacija pred golom Varaždina, ali bez konkretnije završnice.

I onda je u 22. minuti stigao hladan tuš. Matija Kolarić primio je loptu na 18 metara, uspio zadržati loptu i sjajno pogodio mrežu Rijeke – 1:1.

Rijeka je uspjela povezati konce u igri u završnici prvog dijela, a najbolju priliku imala je u 36. minuti.

Kvržić je lijepo proigrao Čolaka koji je prizemno pucao, ali Nevistić je sjajno reagirao i sačuvao mrežu.