Home Najnovije Pogledajte golčinu Hajdukovog 15-godišnjeg čuda za prolazak u juniorskoj Ligi prvaka

154
0

Hajdukovi juniori pobijedili su ukrajinski Šahtar 1:0 na Poljudu i plasirali se u osminu finala Lige prvaka. Gol odluke zabio je 15-godišnji Hajdukov stoper Luka Vušković u 82. minuti. Hajdukov talentirani stoper lijepo je pogodio glavom iz teške pozicije.

Majstorski je i snažno prebacio ukrajinskog vratara Denisa Tvardovskog, koji nije imao šanse protiv tog udarca. Pohvale zaslužuje i Hajdukov kapetan Marko Capan za precizan centaršut.

U 87. minuti Vušković je dobio crveni karton zbog udaranja Losenka. Prilikom jedne akcije na sredini terena Vušković je, isprovociran, rukom po licu udario protivnika. Poljski sudac Sylwestrzak opravdano ga je isključio.

Vušković je fenomen iz Hajdukove omladinske škole. Ove sezone je priključen juniorskoj momčadi premda je još u kadetskim godinama, daleko mlađi od uzrasta u kojem je sada. Corriere dello Sport je ranije pisao da bi ga PSG mogao kupiti za deset milijuna eura, a njegov razvoj prati i Barcelona