Home Sport Prijateljska utakmica: Rijeka – Halubjan 7:1

Prijateljska utakmica: Rijeka – Halubjan 7:1

1434
0

Nogometaši Rijeke pobijedili su četvrtoligaša Halubjana rezultatom 7:1 u trening utakmici odigranoj na Rujevici. U dobroj i sadržanoj utakmici Rijeka je već u početnim minutama pokazala razliku u kvaliteti i već do poluvremena otklonila sve dvojbe oko pobjednika. Počelo je dvama golovima Vedrana Jugovića koji je lijepo reagirao najprije nakon akcije Rebernika i Alexa, a onda i nakon što je Alex pogodio vratnicu. U 12. minuti novi lijepu kombinaciju Alexa i Ivančića pogotkom s 15-ak metara okončao je Tomasov, a isti je igrač u 18. minuti iskoristio slabu procjenu vratara Halubjana i glavom dugu loptu iz obrane pospremio u mrežu. Do kraja poluvemena Ivančić je pogodio gredu, a Jugović nakon nove dobre akcije Rebernika i Bradarića došao do hat-tricka.
U drugom poluvremenu priliku za iskazati se dobili su igrači koji ove sezone nastupaju uglavnom za Rijeku II, predvođeni kapetanom Kneževićem koji je odigrao cijelu utakmicu i Ivanom Močinićem, a istaknuo se napadač kadeta Miroslav Iličić (17.4. će napuniti 17 godina) koji je u samoj završnici postigao dva pogotka i još jednom pokazao svoj zanimljivi potencijal. U 82. minuti Iličić je nakon duplog pasa s Močinićem poentirao za 6:1, dok je konačni rezultat postavio nakon što je pravovremeno utrčao ispred braniča Halubjana i poentirao nakon prizemnog ubačaja Collina za konačnih 7:1.
Utješni pogodak za Halubjan postigao je Štemberger koji je sjajno potegao s 25 metara i pogodio sam kut nemoćnog Nwolokora.

Rijeka – Halubjan 7:1

RIJEKA Igralište Rujevica. Gledatelja 300. Sudac: Luka Pajić (Rijeka). Strijelci: 1:0 Jugović (7′), 2:0 Jugović (8′), 3:0 Tomasov (12′), 4:0 Tomasov (18′), 5:0 Jugović (32′), 5:1 Štemberger (78′), 6:1 Iličić (82′), 7:1 Iličić (86′).
RIJEKA: Prskalo (od 46′ Nwolokor), Rebernik (od 57′ Kokorović), Samardžić (od 61′ Batinić), Knežević, Bertoša (od 30′ Collins), Cvijanović (od 41′ Gerald), Bradarić (od 46′ Močinić), Jugović (od 40′ Ajayi), Fernandez (od 46′ Mršić), Tomasov (od 46′ Vidas), Ivančić (od 46′ Iličić).
HALUBJAN: D. Bedenik, Samardžija, Šipura, Miletić,Pinjuh, Kinkela, Štimac, Omerović, Josipović, Šanjug, Mrvčić (još su igrali: Božić, Štemberger, Gatara, L. Bedenik, Miočić, Begić).