Primorje u Tbilisiju izborilo četvrtfinale Euro Cupa!

211
0
IMG 20240323 195854 (1)

Primorje EB je u Tbilisiju pobjedom 15:20 protiv Dinama izborio četvrtfinale LEN Euro Cupa. Dominirali su Riječani bazenom dozvolivši domaćinu tek početno vodstvo 3:1.

Nakon toga je krenula kanonada po golu domaćih, natrpali su Riječani gol domaćeg vratara Razmadzea golovima.

Strijelce riječke momčadi predvodio je upravo Nizozemac Kas Te Riele s pet pogodaka, a po četiri su postigli Tin Brubnjak i Darko Brguljan.

Na kraju je ispalo lakše od očekivanog nakon tvrde prve utakmice u Rijeci u kojoj su Primorjaši minimalno slavili.

Dinamo Tbilisi – Primorje Erste bank 15:20 (4:6, 3:3, 3:6, 5:5).

DINAMO TBILISI: Razmadze, Kalinić, Akhveldiani 3 (2), Dzikhtsiarenka 1, Tkeshelashvili 1, Vapenski 2, Jakhaia, Tankosić 3 (1), Imnaishvili, Magrakvelidze 1, Giga 1, Pješivac 3, Gvetadze.

PRIMORJE ERSTE BANK: Ivan Mauro Čubranić, Luka Babić, Kadivec, Tončinić 1, Brubnjak 4, Brguljan 4, Niko Čubranić 2 (2), Karlo Babić, Burburan 1 (1), Te Riele 5, Crippa 2 (2), Paparić 1, Jurić.

Igrač više: Dinamo Tbilisi 17 (8), Primorje EB 18 (9). Peterci: Dinamo Tbilisi 4 (3), Primorje EB 6 (5).

Rezultat:

Burburan iz peterca za 14:20.

5 minuta do kraja, rezultat je 12:18.

Dinamo smanjuje iz peterca za 11:16.

10:16 je za Primorje na početku 4.četvrtine, Riječani su pred ulskom u četvrtfinale.

Kas Te Riele potapa domaće s dva gola, Čubranić zabija iz peterca, na kraju 3.četvrtine je 10:15, najveća prednost do sad.

Peterac za, Primorje, siguran realizator je Čubranić – 9:12.

Dinamo smanjuje na 8:10 ali Primorje preko Rielea diže rezultat na 8:11, Vapenski zabija za domaće, sad je 9:11.

Kakva bomba Rielea s pola bazena! Primorje na početku treće četvrtine ima 3 gola prednosti plus gol zalihe iz Rijeke.