Home Sport VIDEO: Riječani ispali iz Kupa

614
1

Varaždin je u četvrtfinalnom srazu s Rijekom ostvario dvije pobjede. Nakon što su u Varaždinu slavili s 2:1, u uzvratu na Kantridi bili su bolji s 4:2 i tako uvjerljivo izborili plasman među četiri najbolje momčadi u Kupu. Varaždinci su stigli u Rijeku s prednošću od jednog pogotka, ali Rijeka je izrazito domaćinska momčad te se očekivala vrlo neizvjesna utakmica. Varaždin je iznenadio domaće nogometaše pogotkom Šafarića iz slobodnog udarca u 26. minuti, a Riječani su od 30. minute igrali i s igračem manje jer je crveni karton zaradio Čagalj.

Iako je imala igrača manje, Rijeka je pogocima Štroka uspjela preokrenuti rezultat i nadoknaditi prednost. Prvo je u 42. minuti Štrok iz kaznenog udarca izjednačio na 1:1, a na početku drugog dijela (48) Štrok je doveo Rijeku u vodstvo.

Radost domaćih nogometaša kratko je trajala, jer je samo tri minute poslije Aganović izjednačio na 2:2. Riječanima su sada bila potrebna nova dva pogotka. Sva pitanja oko plasmana u polufinale riješio je Škvorc na samom kraju utakmice s dva pogotka (88, 90+2). (HRT)