Home Sport Riječani se obrukali na Poljudu

Riječani se obrukali na Poljudu

357
0

Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju kod Hajduka (u utakmici 30. kola Hrvatski telekom Prve lige. Bijeli su doživjeli četvrti poraz u eri Igora Bišćana, ukupno šesti prvenstveni ove sezone.

Ujedno, ovo je bila prva pobjeda Hajduka protiv Rijeke na Poljudu nakon 7. kolovoza 2011. i 2813 dana. Svakom nizu dođe kraj, a kraj riječkog niza počeo se nazirati već na otvaranju utakmice.

Hajduk je poveo već u drugoj minuti. Nakon ubačaja iz kornera obrana Rijeke nije dobro reagirala i Jurić je iskoristio priliku za vodstvo domaćina već u drugoj minuti – 1:0.

Splitski sastav djelovao je konkretnije na otvaranju utakmice, a Rijeka je opasno živjela u prvih pola sata. U 15. minuti pogreška Rijeke u veznom redu otvorila je priliku Hajduku, ali udarac Jurića s ruba kaznenog prostora, kojega je klizećim startom omeo Smolčić, zaustavila je vratnica.

Samo dvije minute kasnije nova velika prilika za Hajduka. Nakon duplog pasa na lijevom boku, Bradarić je ubacio, Jurić je pucao glavom, a greda je ovoga puta spasila Rijeku.

Ako to nije bilo dovoljno uzbuđenja u kaznenom prostoru Rijeke, nekoliko trenutaka kasnije uslijedio je ubačaj iz kuta, Svatok je ostao sam na drugoj vratnici, ali pokušaj glavom iz neposredne blizine otišao je preko grede.

Rijeka je pokušala u 25. minuti. Acosty je primio loptu na lijevom boku i krenuo prema kaznenom prostoru. Odigrao je za Murića koji se probao izboriti za poziciju, ali na kraju je sve završilo prekršajem u napadu. Četiri minute kasnije Murić je pucao s dvadesetak metara, ali lopta je otišla pored gola.

I onda je u 30. minuti stigao drugi gol domaćina. Nova pogreška Rijeke otvorila je priliku Hajduku po desnoj strani. Ubačaj Jurića dočekao je Hamza koji je silovitim udarcem poentirao – 2:0.

Valja istaknuti i priliku Jaira, koji se spetljao u kaznenom prostoru i Sluga je odnio loptu. I onda je u samoj završnici prvog dijela stigao i treći gol.

U 44. minuti Hajduk je stigao do trećeg gola. Novi ubačaj s desne strane, Jairo je pucao glavom, okvir gola spasio je Rijeke na kratko, lopta je odbila do Caktaša koji se samo naklonio i glavom poentirao u praznu mrežu.

Riječke muke na Poljudu nastavile su se u 50. minuti. Gyurcso je ubacio s desne strane, Caktaš je bio najbrži – 4:0.

Ako je na poluvremenu postojala kakva nada, ona je nestala s četvrtim pogotkom domaćina koji je do kraja iskontrolirao igru i rezultat.