Home Sport Riječanke izbacile Kaštelanke u polufinalu odbojkaškog Kupa!

Riječanke izbacile Kaštelanke u polufinalu odbojkaškog Kupa!

322
0

Polufinale Kupa Snježane Ušić za odbojkašice i Kupa Hrvatske za odbojkaše održalo se jučer u Kaštelima, Osijeku i Rijeci. Kup se još jednom pokazao kao nepredvidivo natjecanje u kojem se nerijetko događaju svakojaka iznenađenja. To su na svojoj koži osjetile odbojkašice Kaštela, lanjske finalistice, gostujući u polufinalnom susretu u Rijeci, protiv ekipe koju su već jednom savladale ove sezone, u 9. kolu Superlige s 3:0 kod kuće.

No, ovoga su puta naišle na iznimno raspoložene domaće igračice koje su osvojile prva dva seta (25:19, 26:24), potom su Kaštelanke izjednačile na 2-2 u setovima (25:20, 25:13), da bi u ruletu petog seta pobjedu na kraju zasluženo izvukle domaće odbojkašice Rijeke CO. Riječanke će se tako nakon ove pobjede od 3:2 ponovno naći u finalu sa zagrebačkom Mladosti, 10. ožujka, baš kao i 2019. godine kada su izgubile od Mladostašica 2:3.

Nakon utakmice pomoćna trenerica Rijeke CO Iva Lovrinov je zadovoljno konstatirala:

”Podsvjesno smo vjerovale da možemo pobijediti Kaštelanke u našoj dvorani i to se na kraju i ostvarilo. Naravno da je u toj borbi bilo i dosta pogrešaka, no mi smo vrlo mlada ekipa koja još raste iz utakmice u utakmicu. Primjer toga je i što smo u prošlogodišnjem jesenskom polufinalu Kupa Hrvatske glatko izgubile od Kaštela 0:3, kao i ove sezone u Superligi, ali smo od tada dosta napredovale i u finale idemo s velikim ambicijama. U ovom nam je susretu na ruku išla i činjenica da su Kaštelanke proteklog vikenda pobijedile favoriziranu Mladost pa su se protiv nas vjerojatno i nesvjesno opustile.”

Zoran Grgantov, trener Kaštela, na kraju je čestitao Rijeci CO na pobjedi i prolasku u finale:

”Od početka susreta nismo dobro krenuli, pogotovo na prijemu servisa, imali smo premalo raspoloženih igračica u napadu. Igra u bloku i u obrani također je bila ispod našeg nivoa. Uspjeli smo se ipak vratiti u trećem i naročito četvrtom setu, no u petom su domaće igračice pokazale, usprkos mladosti, puno više emocionalne stabilnosti, a možda i više želje i htijenja za pobjedom.”