Home Sport VIDEO/FOTO: Rijeka iščupala bod u Baskiji!

VIDEO/FOTO: Rijeka iščupala bod u Baskiji!

167
0

Nogometaši Rijeke osvojili su prvi bod u ovoj sezoni Europske lige remiziravši na gostovanju kod Real Sociedada 2:2 u petom kolu skupine F.

Real Sociedad trenutačno vodeća momčad španjolske Primere, dominirao je protiv Rijeke, ali do sva tri boda nije uspio doći.

Rijeka je protiv lidera La Lige nakon prvog poluvremena vodila 0:1. U 37. minuti Murić je ubacio iz kornera, Menalo je prebacio, a Velkovski poentirao glavom.

‘Bijeli’ su u 20. minuti preživjeli i dosuđeni pa poništeni kazneni udarac. Napadač Real Sociedada igrao je rukom u kaznenom prostoru Rijeke, a glavni sudac pokazao je na bijelu točku! Kako u Europskoj ligi nema VAR-a, glavnog suca su opkolili igrači Rijeke, a na kraju se predomislio na intervenciju pomoćnika.

Na početku 2. poluvremena mrtva prilika za Murića koji u 49. minuti izbija jedan na jedan s golmanom, a ovaj rukom zaustavlja njegov pokušaj. U 57. minuti briljantna obrana Nevistića, zaustavio je Oyarzabala nakon što je ovaj prošao četvoricu u obrani Rijeke

U 69. minuti domaći poravnavaju preko Bautiste Orgilles Jona koji je primio loptu na deset metara, prošao Velkovskog i matirao nemoćnog Nevistića – 1:1.

U 73. minuti novo vodstvo Rijeke! Nakon kornera, lopta dolazi do Lončara koji zabija s desetak metara za 1:2.

Uslijedio veliki pritisak Reala na gol Riječana koji je rezultirao golom Monreala za novo izjednačenje i konačan rezultat susreta u 79. minuti – 2:2.

U drugoj utakmici u skupini također je bio neriješen ishod, Alkmaar je kod kuće s Napolijem odigrao 1:1.

Napoli je vodeća momčad u skupini s 10 bodova, Real Sociedad i Alkmaar imaju po osam, dok je Rijeka na dnu s jednim bodom.